Edellinen tanssipäivä pe 6.12.2019

Lauantai 7.12.2019

Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
Neitoset
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Souvarit, Himmiät Tähäret
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Merja Juutinen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Ikaalisten kylpylä 14 euroa
Patajätkä
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Charles Plogman, Rosette
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Joonas Erkkilä, Unelma
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 12 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Yötaivas
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 0 euroa
FBi-Beat
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 16 euroa
Johannes Vatjus, Pirita Niemenmaa
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 10 euroa
Pasi Vainionperä, Paryty Rockers
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Arto Kivekäs
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30, 14 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Limingan ns 20:00--00:30
Maarit Peltoniemi
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--24:00, 15 euroa
Amorio & Maria Tyyster
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 euroa
Hannu Mustonen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Leif Lindeman
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:30
Sinitaivas, Weranta
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Eija Kantola & Omega
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Napakymppi
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
90s Fin Cover Boyz&Girls, Helloband, Kasari-ysäripikkujoulut
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Aki Samuli & Love, Antti Ahopelto & Etiketti
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Flangers
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Pasi Kivimäki
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Sävel & Jyrki Nurminen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 17 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Jamifox, Jonni Takala
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
ManTra & Nina Åkerman, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:30, 13 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Ässät
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--23:30, 12 euroa
Astra
Valtatie 2 (Harjavalta)
Taikakuu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Voitto Takasen yhtye
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 euroa
Tukkijätkät

Seuraava tanssipäivä su 8.12.2019