Tiistai 19.11.2019

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Sebastian Ahlgren
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 12:00--16:00, 10 euroa
Arto Kivekäs, PÄIVÄTANSSIT, Kahvi+kahvileipä sis. lipun hintaan
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Leif Lindeman & Amore, naistentanssit
Kempeleen työväentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Duo Pekka Roiko
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki)
15:00--17:30 Levytanssit, kahvitarjoilu, 5 euroa
18:00--19:30 tanssikurssi: amerikkalainen valssi alkeisjatko; osa 4/4, 9(8)euroa /1,5 tuntia, Outi Tonteri, Tanssikoulu Lasikenkä
19:30--20:30 tanssikurssi: samba lavakäyttöön; pika-alkeet, 6(5)euroa/1 tunti, Outi Tonteri, Tanssikoulu Lasikenkä
Pappilanpuiston palvelukeskus (Tampere)
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Köpi Koski trio
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 10 euroa
Jussi Roponen duo
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Janne Ikonen, Seija Irmeli
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Arja-Inkeri Joas & Manhattan
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa) 19:00--00:30, 14 euroa
Tommi soidinmäki & vastakaiku
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Erkki Pelkonen
Espoon VPK, Itäinen Jokitie 1 (Espoo)
18:00--21:00 tanssikurssi: foksi, hidas foksi alkeet, alkeisjatko, 10 e/h (sarjalipuilla alennusta), Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Hyvinkään järjestötalo
18:00--19:30 tanssikurssi: fusku alkeet, 8€/15€ molemmat kurssit, Merja ja Väiski, Hyvinkään Hymyhuulet ry
19:30--21:00 tanssikurssi: kävelyhumpa alkeet, 8€/15€ molemmat kurssit, Merja ja Väiski, Hyvinkään Hymyhuulet ry
Joutsenon työväentalo (Lappeenranta)
19:30--20:45 tanssikurssi: rumba perusteet, Minna Turkia, TanssiQ
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: bugg alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 12€, 2h 20€, 3h 24€, kanta-asiakashinnat 1h 10€, 2h 18€ ja 3h 22€, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
11:00--13:00 tanssikurssi: bugg 60+ keskitaso, Matti Mustajärvi, Sekahaku
Kyntäjäntupa (Pöytyä)
18:00--19:30 tanssikurssi: bugg perusteet, Soile Hakanpää, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: hidas lavafoksi keskitaso, Soile Hakanpää, Sekahaku
Lamminniemen Hyvinvointikeskus (Somero)
18:00--19:00 tanssikurssi: lavatanssi, jive lamminniemen hyvinvointikeskus, Jäsen 5€€, ei-jäsen 8€, nuoriso ja opiskelijat 2€, Markku Saari, Monokas ry
19:15--20:15 tanssikurssi: lavatanssi, tango pyörinnät lamminniemen hyvinvointikeskus, Jäsen 5€€, ei-jäsen 8€, nuoriso ja opiskelijat 2€, Markku Saari, Monokas ry
Ooperi (Kortela, Rauma)
18:00--19:25 tanssikurssi: tango 60+ perusteet, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
19:35--21:00 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
Pakinkylän VPK, Pakilantie 64 (Helsinki)
18:00--19:25 tanssikurssi: lavatanssien perusteet, ruotsalaisen foksin alkeiskurssi, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
19:35--21:00 tanssikurssi: lavatanssien perusteiden, ruotsalaisen foksin alkeisjatkokurssi, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
Pyrkivä (Turku)
19:30--21:00 tanssikurssi: masurkka perusteet, Marika & Teemu Leino, Sekahaku
Rehdin sali (Parainen)
19:00--20:30 tanssikurssi: salsa perusteet, Johanna Olli ja Erkki Kaitsalmi, Sekahaku
Roution koulu (Lohja)
18:30--20:30 tanssikurssi: rumba-bolero alkeisjatko, 6, Miia Malmen, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Simolantie 3 (Lappeenranta)
17:00--18:10 tanssikurssi: west coast swing perusteet alkeis, Minna Turkia, TanssiQ
17:50--19:00 tanssikurssi: west coast swing perusteet jatko, Minna Turkia, TanssiQ
Simonkallion koulu (Vantaa)
20:00--21:30 tanssikurssi: bugga alkeis/jatko, 6/5 eur, Pirkko ja Kari Smura, Vantaan tanssitaitoyhdistys ry
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--21:00 tanssikurssi: masurkka, polkka alkeisjatkosta ylöspäin, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Seppo Suomalainen, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
18:30--20:30 tanssikurssi: bugg perusteet, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
18:00--18:45 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Suomen Media & Action Oy
18:45--19:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteet/keskitaso, Suomen Media & Action Oy
19:45--20:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteet/keskitaso, Suomen Media & Action Oy
20:30--21:15 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, Suomen Media & Action Oy
Tapanilan työväentalo (Helsinki)
18:00--19:30 tanssikurssi: salsa perusteet, Ulpu Jarva, Sekahaku
19:45--21:00 tanssikurssi: cha cha keskitaso, Ulpu Jarva, Sekahaku
Viialan Työväentalo (Akaa)
18:00--21:00 tanssikurssi: boogie woogie, rockabilly, wcs boogie woogie alkeet, rockabilly alkeisjatko, wcs alkeisjatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Väinölä (Voltti, Kauhava)
18:15--19:15 tanssikurssi: salsa perusteet/keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
19:15--20:15 tanssikurssi: salsa keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
20:15--21:15 tanssikurssi: salsa keskitaso/haastava, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry

Seuraava tanssipäivä ke 20.11.2019