Maanantai 18.11.2019

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Antti Sivulan yhtye
18:15--19:30 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet 1, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: kävelyhumppa perusteet 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Pekka Lumme duo
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Combo Caravan
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Raimo Turtiainen ja Pojat, kahvitarjoilu
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Juhani Virta
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
19:30--21:00 tanssikurssi: humppa alkeiskurssi, 65€ /12 krt tai 8€ /krt /jäsen, Terho ja Päivi Konttinen, Tanssin Ilo ry
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
18:00--19:30 tanssikurssi: danzon perusteet, Brian Ramos, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: argentiinalainen tango keskitaso, Leena Vilpo ja Heikki Auer, Sekahaku
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
18:00--20:00 tanssikurssi: lava-blues keskitaso, 3/6/9 e, Päiviö & Jaana, Kestävät
Käpylän Työväentalo, Vipusentie 19 (Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: salsa perusteet-keskitaso, 9€/jakso, Joonas Kainulainen, Tanssikoulu Antti Törmänen
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: fuskun tehokurssi, potkuja mausteeksi keskitaso / jatkotaso, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Mynämäen työväentalo
18:00--18:45 tanssikurssi: bugg perusteet, Suomen Media & Action Oy
18:45--19:30 tanssikurssi: bugg perusteet/keskitaso, Suomen Media & Action Oy
19:45--20:30 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, Suomen Media & Action Oy
20:30--21:15 tanssikurssi: fusku keskitaso, Suomen Media & Action Oy
Nummenkylän koulu (Lohja)
18:30--20:15 tanssikurssi: hidas valssi alkeiskurssi, Lohjan lavatanssijat
Porvoon palokunnantalo, Kirkkokatu 2 (Porvoo)
18:00--20:45 tanssikurssi: kuviohumppa alkeet 18-19.15 ja alkeisjatko 19.30-20.45, 10 / 18 e, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
Pyrkivä (Turku)
14:30--16:30 tanssikurssi: hitaat 60 + perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: tango nuoret alle 25v.perusteet/keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:15--19:45 tanssikurssi: tango perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:00--21:30 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: kertaus, valssi alkeet, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Seudun Ammattiopiston liikuntasali, Taitajankatu 6. Käynti liikuntasaliin tapahtuu takaovelta. (Salo)
18:00--19:30 tanssikurssi: lavablues perusteet / keskitaso, Jyrki Keisala, Salon Seuratanssiklubi ry
19:30--21:00 tanssikurssi: wanha tango keskitaso, Jyrki Keisala, Salon Seuratanssiklubi ry
Sepänsali (Joensuu)
18:00--19:30 tanssikurssi: valssi alkeisryhmä, 7 €, Riikka, PoKaTa ry
19:30--21:00 tanssikurssi: rumba bolero jatkoryhmä, 7 €, Tuija, PoKaTa ry
Svenskbacka skola (Kerava)
18:00--21:00 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, Ulpu Jarva, Taitokolmio ry
Työväentalo (Loimaa)
17:30--18:20 tanssikurssi: tanssiksi yksintanssia ryhmässä, sopii kaikille, Helli Uusitalo, Sekahaku
18:30--20:30 tanssikurssi: tango perusteista alkaen, Miia Lehtonen, Sekahaku
Vesijärvenkatu 30, Nick’s Dancingin sali (Lahti)
18:40--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango jatko/perustaso, 12 €, Saara Tuikkala, Saara Tuikkala
20:00--21:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango alkeet, 10 €, Saara Tuikkala, Saara Tuikkala

Seuraava tanssipäivä ti 19.11.2019