Edellinen tanssipäivä pe 15.11.2019

Lauantai 16.11.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Hannu Hautaniemi
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Haaparannan kansantalo
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
A. Aallon rytmiorkesteri, Jarmos-yhtye
Ikaalisten kylpylä 29.50 euroa
Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela, Tuure Kilpeläinen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 13 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Onnenkerjäläiset
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
Petromax
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Sinitaivas
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Janne Ikonen, Timo Hacklin
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30
Kauko Simonen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 16 euroa
Meiju Suvas
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 16 euroa
Yölintu
Lempäälän manttaalitalo
Kalle Jussila
Limingan ns
Rosette
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 20:30--00:30, 15 euroa
Kake Randelin & Company
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Naseva
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Raimo Laamanen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen)
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Kinojake
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 20 euroa
Frederik & Cafe Dynamite
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Jarno Itkonen, Pientä unelmaa
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Omega & Eija Kantola
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30
Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00
Ippe Mansikan orkesteri
Työväentalo (Uusikaupunki)
11:00--16:00 tanssikurssi: bugg perusteet, bugg liikkuva keskitaso, bugg liikkuva jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 17.11.2019