Edellinen tanssipäivä ti 29.10.2019

Keskiviikko 30.10.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Peräkammarin pojat
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 euroa
Smork-voittaja 2019, Neitoset, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tero Jokinen
Ikaalisten kylpylä 20 euroa
Arja Koriseva, Fortuna
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Merja Ranta, Harmony
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:30, 12 euroa
Jouni Keronen, Mirka Dojan
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 7 euroa
Marko Jolkkonen
Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 15 euroa
Tommi Soidinmäki, Vastakaiku, naistentanssit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
13:00--16:15 Ippe Mansikan orkesteri, Bugg'in opetusta klo 12-12.45, 10 euroa
20:00--00:30 Souvarit, 15 euroa
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Trio H-hetki
Alakylän kyläareena (Kauhava)
18:15--19:30 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet, Tinkii Dahlkvist, Vaihtoaskel ry
19:45--21:00 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet/keskitaso, Tinkii Dahlkvist, Vaihtoaskel ry
Hermannin koulun juhlasali, Torikatu 5 - 7, Salo (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: vapaatreenit, Salon Seuratanssiklubi ry
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
19:00--21:00 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Liisa ja Juhani Vaarala, Sekahaku
Orimattilan Kehräämö
18:00--21:00 tanssikurssi: rumba-bolero alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 12€, 2h 20€, 3h 24€, kanta-asiakashinnat 1h 10€, 2h 18€ ja 3h 22€, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
Pakinkylän VPK, Pakilantie 64 (Helsinki)
18:00--19:25 tanssikurssi: argentiinalaisen tangon alkeiskurssi, 13/9 euroa yksi, 20/14 euroa molemmat, Arto Leskinen ja Laura Rustholkarhu, Helsingin tanssikurssit
19:35--21:00 tanssikurssi: argentiinalaisen tangon jatkokurssi, 13/9 euroa yksi, 20/14 euroa molemmat, Arto Leskinen ja Laura Rusthollkarhu, Helsingin tanssikurssit
Puistokulma Talkootie 4 (Vantaa)
18:00--20:30 tanssikurssi: tango argentiinalainen ta perusteet / jatko painotus on argentiinalaisen tangon ihanassa maailmassa, 1h/10€ Koko ilta 20€, Susa Matson, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Pyrkivä (Turku)
14:30--16:30 tanssikurssi: fusku 60+ keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: tanssiksi yksintanssia ryhmässä, helpot kuviot, sopii sekä naisille että miehille, Sanna Akkanen, Sekahaku
18:15--19:45 tanssikurssi: fusku keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:00--21:30 tanssikurssi: rumba bolero jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: cha cha alkeisjatko, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Sompion koulu (Kerava)
18:00--21:00 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet 1/3, Tiina Ranta, Taitokolmio ry
Tanhuhovi (Lohja)
18:00--18:30 tanssikurssi: salsa kertaus alkeisjatko, 100 e tai 90 e/kausi (alle 18-vuotiaat, opiskelijat ja eläkeläiset) tai 15 e/ilta, 10 e puolikas ilta. Jäsenmaksu 10 e 1.9.-31.12., Kimmo ja Marika Lasanen, Lavatanssiseura Chasee
18:30--19:30 tanssikurssi: lindy hop alkeisjatko, Kimmo ja Marika Lasanen, Lavatanssiseura Chasee
19:45--21:00 tanssikurssi: lindy hop jatko, Kimmo ja Marika Lasanen, Lavatanssiseura Chasee
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
18:00--20:00 tanssikurssi: tango, hidas valssi keskitaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Työväentalo (Uusikaupunki)
18:00--19:25 tanssikurssi: kuviohumpaa perusteet, ilmainen TOKn ja Sekahaun jäsenille, Päivi Uussaari ja Pekka Virolainen, Sekahaku
Winellskan koulu (Kirkkonummi)
19:45--21:15 tanssikurssi: bugg alkeisjatko 1, 65€ /12 krt tai 8€ /krt /jäsen, Kimmo Luukkonen, Tanssin Ilo ry

Seuraava tanssipäivä to 31.10.2019