Edellinen tanssipäivä pe 25.10.2019

Lauantai 26.10.2019

Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--04:00, 18 euroa
Klamydia, Rolls
Auran nuortentalo
Neitoset
Evijärven alapään ns
Kari Hirvonen
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Yötaivas
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu)
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Benjamin Enroth
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 13 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
Värisuora
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Kalevi Suntila & Jussi Roponen
Hotelli Kaustinen 21:00--01:00, 17 euroa
Meiju Suvas
Kemijärven VPK
Duuriseiska
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 15 euroa
Johanna Debreczeni, Kunnon Houseband
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 6 euroa
Antti Raiski
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Juhamatti & Rosalie
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Tiina Karhu, Antti Kemppainen
Limingan ns 20:00--00:30
Mika Sihvolan orkesteri, Teijo Lindström
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Marko Rauhala duo
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen)
Euroset & Heimo Erkki Kettunen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Taikakuu
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 18 euroa
Neljä Ruusua
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi (Utajärvi)
Ippe Mansikan orkesteri
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Metsound
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 12:00--01:30, 15 euroa
Loistava laulaja -kilpailu, Pelimanniyhtyeiden kilpailu, Kaija Pohjola
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Aikalisä
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Souvarit
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30
Omega & Eija Kantola, naistentanssit
Ulvilan ns
Pertti Niemi & Odessa
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Valtatie 2 (Harjavalta)
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00
Atlas ja Timo Rautala
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Ässät
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 14 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Pyrkivä (Turku)
11:00--14:15 tanssikurssi: teemana, vienti, seuraaminen keskitaso, Miia Lehtonen, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 27.10.2019