Maanantai 21.10.2019

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Savannah
18:15--19:30 tanssikurssi: bugg perusteet 1, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: valssi perusteet 1, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Kotkaset
Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Pepe Enroth solo, konsertti
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Velleri
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Pertti Niemi & Odessa, kahvitarjoilu
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
19:30--21:00 tanssikurssi: bugg alkeiskurssi, 65€ /12 krt tai 8€ /krt /jäsen, Sixten Rabb ja Liisa Kesti-Rabb, Tanssin Ilo ry
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
18:00--19:30 tanssikurssi: merenque perusteet, Brian Ramos, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: argent tangovalssi perusteet, Leena Vilpo ja Heikki Auer, Sekahaku
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
18:00--20:00 tanssikurssi: rumba-bolero keskitaso, 3/6/9 €, Timo & Anita, Kestävät
Käpylän Työväentalo, Vipusentie 19 (Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: foksi, fusku perusteet-keskitaso, 9€/jakso, Kati Koivisto, Tanssikoulu Antti Törmänen
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki)
18:00--19:30 tanssikurssi: chacha jatko, 14(13)euroa /1,5 tuntia, Kimmo Luukkonen, Tanssikoulu Lasikenkä
19:30--21:00 tanssikurssi: salsa rueda salsan perusteet osaaville, 14(13)euroa /1,5 tuntia, Kimmo Luukkonen, Tanssikoulu Lasikenkä
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: hidas lavafoksi perusteet / jatkotaso, Martti Lång, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Mynämäen työväentalo
18:00--18:45 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Suomen Media & Action Oy
18:45--19:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteet/keskitaso, Suomen Media & Action Oy
19:45--20:30 tanssikurssi: bugg perusteet/keskitaso, Suomen Media & Action Oy
20:30--21:15 tanssikurssi: bugg keskitaso, Suomen Media & Action Oy
Nummenkylän koulu (Lohja)
18:30--20:15 tanssikurssi: masurkka alkeiskurssi, Lohjan lavatanssijat
Porvoon Palokunnantalo
18:00--20:45 tanssikurssi: iskelmätanssi alkeet 18-19.15 ja alkeisjatko 19.30-20.45, 10 / 18, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
Pyrkivä (Turku)
14:30--16:30 tanssikurssi: rumba bolero 60 + perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: hidas valssi nuoret alle 25v.perusteet/keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:15--19:45 tanssikurssi: salsa perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:00--21:30 tanssikurssi: bugg keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: cha cha alkeet, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Seudun Ammattiopiston liikuntasali, Taitajankatu 6. Käynti liikuntasaliin tapahtuu takaovelta. (Salo)
18:00--19:30 tanssikurssi: cha cha perusteet / keskitaso, Joonas Kainulainen, Salon Seuratanssiklubi ry
19:30--21:00 tanssikurssi: dubbel-bugg keskitaso, Joonas Kainulainen, Salon Seuratanssiklubi ry
Svenskbacka skola (Kerava)
18:00--21:00 tanssikurssi: fusku keskitaso, Kimmo ja Marika Lasanen, Taitokolmio ry
Työväentalo (Loimaa)
17:30--18:20 tanssikurssi: tanssiksi yksintanssia ryhmässä, Helli Uusitalo, Sekahaku
18:30--20:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteista alkaen, Miia Lehtonen, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä ti 22.10.2019