Lauantai 19.10.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 16 euroa
Lemmenlautta
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Sinitaivas, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Hurma, Pasi Vainionperä
Haaparannan kansantalo 19:00--23:30, 14 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Korsuorkesteri, Pasi Suikkanen
Hotelli Kaustinen 21:00--01:00, 13 euroa
Onnenkerjäläiset
Hyvinkääsali (Hyvinkää)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Charlies
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30
Iisalmen harmonikat, Kati Huttunen
Ikaalisten kylpylä 14 euroa
Ässät
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 12 euroa
Jyrki Nurminen & Sävel
Jämsä Paviljonki 19:00--23:30, 15 euroa
Norolan Pojat
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Souvarit, Veijarit, Hannu Mustonen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Rosalie, Juhamatti & In the Mood, Suvi Karjula
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Armottomat
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Helminauha
Käenkoskikeskus (Parkano) 15 euroa
Jorma Kuukkulan yhtye, Eila Pienimäki
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 6 euroa
Marita Taavitsainen
Lempäälän manttaalitalo
Köpi Koski ja Projekti
Limingan ns 20:00--00:30
Channel Four
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 22:00--24:00
The Bubble
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
ManTra & Nina Åkerman
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 euroa
Savannah
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Benjamin Enroth
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Tuovilat
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 12 euroa
Esa Mathlin
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 12 euroa
Rakkauden ammattilaiset
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Anneli Mattila & Recados
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 7 euroa
Jorma Turunen duo
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Neliveto, Tuulikki Järvi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Aki Samuli & Love, Janiina Lehtonen & Putkiratio
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Moonrise
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 15 euroa
Hevisaurus, Lasten tapahtumapäivä alkaa klo 16
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Neitoset
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, Weranta
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha jatko, Timppa
19:00--23:45 Komiat, 17 euroa
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:30, 13 euroa
Voitto Takanen, Jussi Henttonen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosette, Charles Plogman
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Helmi-orkesteri, Tenho & Jarno Kokko
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Wähäkosket
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Raimo Laamanen
Pyrkivä (Turku)
11:00--12:30 tanssikurssi: tango keskitaso/jatko, Susa Matson, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: hitaat keskitaso/jatko, Susa Matson, Sekahaku
14:30--16:00 tanssikurssi: fusku keskitaso/jatko, Susa Matson, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 20.10.2019