Edellinen tanssipäivä pe 11.10.2019

Lauantai 12.10.2019

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Harri Nuutinen & Tanssin Taika, Ippe Mansikan orkesteri
Auran nuortentalo
Omega & Eija Kantola
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Jussi Anteron yhtye
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Valentin & Afrikan tähti
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Arttu Wiskari
Ikaalisten kylpylä 14 euroa
Tanssiyhtye Fernanda
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
Petromax, Pepe Enroth
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30
Susanna Heikki & karaoketanssit
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Hotelli Kaustinen 21:00--01:00, 13 euroa
Mika Peltoniemi & Turhat Jätkät
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30
Ari Lavu
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Souvarit, Lumo & Reeta Saranpää
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 16 euroa
Kake Randelin & Company
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Lempäälän manttaalitalo
Kannaksen pojat
Limingan ns 20:00--00:30
Marita Taavitsainen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 20:30--00:30, 10 euroa
Elixir
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Wähäkosket
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen)
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 14 euroa
Komiat
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 18 euroa
Antti Ketonen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00
Neitoset, Teemu Roivainen & Energia
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00
Hannu Hautaniemi
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 13 euroa
Sami Rosholm trio
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Helminauha
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Eki Jantunen
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00
Pyrstötähti
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Himmiät tähäret, Pauli Koivula
Ooperi (Kortela, Rauma)
11:00--16:00 tanssikurssi: salsa perusteet, salsa keskitaso, salsa jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 13.10.2019