Edellinen tanssipäivä ma 7.10.2019

Tiistai 8.10.2019

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Juhani Rautiainen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Naistentanssit, Souvarit, Lasse Hoikka
Kempeleen työväentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Merja Juutinen
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Pappilanpuiston palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi, konsertti
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 10 euroa
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Jussi Fischer
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Juha Vartiainen, Roulette
Espoon VPK, Itäinen Jokitie 1 (Espoo)
18:00--21:00 tanssikurssi: swing-ilta alkeet, alkeisjatko, 10 e/h (sarjalipuilla alennusta), Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Joutsenon työväentalo (Lappeenranta)
19:30--20:45 tanssikurssi: humpat perusteet, Minna Turkia, TanssiQ
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: rumba-bolero alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 12€, 2h 20€, 3h 24€, kanta-asiakashinnat 1h 10€, 2h 18€ ja 3h 22€, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
11:00--13:00 tanssikurssi: fusku 60+ keskitaso, Matti Mustajärvi, Sekahaku
Kyntäjäntupa (Pöytyä)
18:00--19:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Soile Hakanpää, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: fusku keskitaso, Soile Hakanpää, Sekahaku
Lamminniemen Hyvinvointikeskus (Somero)
18:00--19:00 tanssikurssi: lavatanssi, fusku alkeista syventävään lajioppimiseen, Jäsen 5€€, ei-jäsen 8€, nuoriso ja opiskelijat 2€, Eira Degener, Monokas ry
19:15--19:15 tanssikurssi: lavatanssi, hidas valssi alkeista syventävään lajioppimiseen, Jäsen 5€€, ei-jäsen 8€, nuoriso ja opiskelijat 2€, Eira Degener, Monokas ry
Myllymäen vpk-talo (Lappeenranta)
17:00--18:10 tanssikurssi: west coast swing perusteet alkeis, Minna Turkia, TanssiQ
17:50--19:00 tanssikurssi: west coast swing perusteet jatko, Minna Turkia, TanssiQ
Ooperi (Kortela, Rauma)
18:00--19:25 tanssikurssi: kävelyhumppa 60+ perusteet, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
19:35--21:00 tanssikurssi: bugg perusteet, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
Pakinkylän VPK, Pakilantie 64 (Helsinki)
18:00--19:25 tanssikurssi: lavatanssien perusteet, tangon alkeiskurssi, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
19:35--21:00 tanssikurssi: lavatanssien perusteiden, buggin alkeisjatkokurssi, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
Pyrkivä (Turku)
19:30--21:00 tanssikurssi: tangovalssi perusteet, Marika & Teemu Leino, Sekahaku
Rehdin sali (Parainen)
19:00--20:30 tanssikurssi: rumba bolero perusteet, Johanna Olli ja Erkki Kaitsalmi, Sekahaku
Roution koulu (Lohja)
18:30--20:30 tanssikurssi: samba alkeet, 6, Miia Malmen, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Simonkallion koulu (Vantaa)
20:00--21:30 tanssikurssi: vanha tango alkeis/jatko, 6/5 eur, Pirkko ja Kari Smura, Vantaan tanssitaitoyhdistys ry
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--21:00 tanssikurssi: foksi, fusku alkeisjatkosta ylöspäin, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Seppo Suomalainen, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
18:30--20:30 tanssikurssi: tango perusteet, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tapanilan työväentalo (Helsinki)
18:00--19:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Auvo Viita-aho, Sekahaku
19:45--21:00 tanssikurssi: tango keskitaso, Auvo Viita-aho, Sekahaku
Viialan Työväentalo (Akaa)
18:00--21:00 tanssikurssi: rumba-bolero, salsa, wcs rumba-bolero alkeet, salsa alkeisjatko, wcs alkeet (jatkuu), Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Väinölä (Voltti, Kauhava)
18:15--19:15 tanssikurssi: kävelyjenkka perusteet/keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
19:15--20:15 tanssikurssi: kävelyjenkka keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
20:15--21:15 tanssikurssi: kävelyjenkka keskitaso/haastava, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry

Seuraava tanssipäivä ke 9.10.2019