Edellinen tanssipäivä la 5.10.2019

Sunnuntai 6.10.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 15:00--19:30, 16 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Roulette & Kauko Simonen
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Kalliohovi (Loimaa)
Diesel & Markku Aro
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Finlanders
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Sinitaivas
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Graniitti, Rainer Bollström
Kurun seuratalo (Ylöjärvi) 15:00--19:00, 12 euroa
Pasi Kivimäki
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 euroa
Juhani Rautiainen
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Afrikan tähti & Armi Tenkula, Matti Ojala
Pakinkylän VPK (Pakila, Helsinki) 16:00--18:00, 10 euroa
Pakilan pelimannit, Leo Silolahti
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 13 euroa
ManTra & Nina Åkerman
Pyrkivä (Turku)
Focus & Sakke Kotilainen
17:00--18:00 tanssikurssi: kizomba perusteista alkaen 1, Arja Lukka, Sekahaku
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda keskitaso, Arja Lukka, Sekahaku
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 14:00--17:30, 18 euroa
Jukka Korpela
Ruskotalo
Pekkaniskan Pojat
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Saturnus & Anu Keronen
Ammatti-instituutin liik.sali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
17:00--18:30 tanssikurssi: tango perus, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
18:30--20:00 tanssikurssi: humppa perus/keskitaso, Lahden Lavarit ry
Aronkeidas (Kauhajoki)
11:00--17:15 tanssikurssi: bugg alkeet, alkeisjatko, keski, jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
14:30--16:00 tanssikurssi: wanha tango alkeisjatko 2, 10€ /krt /jäsen, Terho ja Päivi Konttinen, Tanssin Ilo ry
16:15--17:45 tanssikurssi: wanha tango jatko, 10€ /krt /jäsen, Terho ja Päivi Konttinen, Tanssin Ilo ry
Kauppakuja 2, Tokmannin talo (Raisio)
16:00--17:00 tanssikurssi: tanssiksi yksintanssia ryhmässä, Sanna Akkanen, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: masurkka tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Urheilutalo, Perniöntie 7 (käynti keltaisen rakennuksen etuovesta) (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Salon Seuratanssiklubi ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:30--19:00 tanssikurssi: fusku, hidas valssi syventävä, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma

Seuraava tanssipäivä ma 7.10.2019