Edellinen tanssipäivä pe 4.10.2019

Lauantai 5.10.2019

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 14 euroa
Nina Åkerman
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Souvarit, Himmiät Tähäret
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Taikakuu, Weranta
Haaparannan kansantalo 19:00--23:30, 14 euroa
Ässät
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Helmi-orkesteri, Aino Niemi
Honkamäki (Iisalmi) 10 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Juhani Hirvonen, Yöntanssittajat
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Eki Jantunen, Mutkattomat
Ikaalisten kylpylä 14 euroa
Casanova & Sami Rosholm
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Benjamin Enroth, Neitoset
Hotelli Kaustinen 17 euroa
Jorma Kääriäinen & Yhden tähden orkesteri
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Tosimiehet
Kemijärven VPK
Jarkko Honkanen
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Jaska Mäkynen
Kokkolan työväentalo
Kiertotähdet
Kukonhiekka (Saarijärvi) 18 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Sinitaivas
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Etiketti & Antti Ahopelto, Sävel & Jyrki Nurminen
Käenkoskikeskus (Parkano) 15 euroa
Jussi Anteron yhtye, Jussi Antero
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 12 euroa
Teemu Roivainen & Energia
Limingan ns 20:00--00:30
Hurma
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Hannu Hautaniemi
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 euroa
Mika Sihvola
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Merja Juutinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Roulette
Pesäkallio (Lahti)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Turpeinen & Viitala duo, Sari Turpeinen
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Toni Jaatinen Band
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Janne Ikonen & Seija Irmeli
Pyrkivä (Turku)
19:00--20:00 tanssikurssi: son perusteet, sisältyy tanssilipun hintaan 13/15 €, Brian Ramos, Sekahaku
20:00--23:30 Vili Mustalampi
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 12 euroa
Raimo Laamanen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 12 euroa
Patajätkä
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Petri Nygård
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Caravan & Pepe Enroth, Caravan 2
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Heikki Koskelo & Taivaankaari, Onnenkerjäläiset
Hotelli Seurahuone (Iisalmi) 21:00--01:30, 20 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Seurakallio (Leppävirta)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Euroset
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
J. Eskelinen, Wire & Ari Lavu, Raimo Kukkonen, konsertti
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Quattro & Kalle Jussila, Helminauha
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: kävelyhumppa jatko, Timppa
19:00--23:45 Amore & Leif Lindeman, 17 euroa
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Valoharju (Kuopio)
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Karavaani & Heidi Pakarinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00
Veijo Haavisto, Vesa Formunen

Seuraava tanssipäivä su 6.10.2019