Edellinen tanssipäivä ma 30.9.2019

Tiistai 1.10.2019

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Pepe Enroth solo
Heiton talo (Oulu) 13:00--16:00, 10 euroa
Samos
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Sebastian Ahlgren, Tsuubiduu, naistentanssit
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Kulkuripojat, Elina H
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 8 euroa
Sirkka ja Velikullat, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Ippe Mansikan orkesteri
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 10 euroa
Arto Kivekäs duo
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00
Janne Ikonen
Espoon VPK, Itäinen Jokitie 1 (Espoo)
18:00--21:00 tanssikurssi: salsa alkeet, alkeisjatko, 10 e/h (sarjalipuilla alennusta), Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Joutsenon työväentalo (Lappeenranta)
19:30--20:45 tanssikurssi: cha cha perusteet, Minna Turkia, TanssiQ
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: hidas valssi alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 12€, 2h 20€, 3h 24€, kanta-asiakashinnat 1h 10€, 2h 18€ ja 3h 22€, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
11:00--13:00 tanssikurssi: fusku 60+ perusteet, Matti Mustajärvi, Sekahaku
Kyntäjäntupa (Pöytyä)
18:00--19:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Soile Hakanpää, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: fusku keskitaso, Soile Hakanpää, Sekahaku
Lamminniemen Hyvinvointikeskus (Somero)
18:00--19:00 tanssikurssi: lavatanssi, fusku alkeista syventävään lajioppimiseen, ilmainen kaikille, Eira Degener, Monokas ry
19:15--20:15 tanssikurssi: lavatanssi, hidas valssi alkeista syventävään lajioppimiseen, Ilmainen kaikille, Eira Degener, Monokas ry
Myllymäen vpk-talo (Lappeenranta)
17:00--18:10 tanssikurssi: west coast swing perusteet alkeis, Minna Turkia, TanssiQ
17:50--19:00 tanssikurssi: west coast swing perusteet jatko, Minna Turkia, TanssiQ
Ooperi (Kortela, Rauma)
18:00--19:25 tanssikurssi: foksi 60+ perusteet, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
19:35--21:00 tanssikurssi: fusku perusteet, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
Pakinkylän VPK, Pakilantie 64 (Helsinki)
18:00--19:25 tanssikurssi: lavatanssien perusteet, tangon alkeiskurssi, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
19:35--21:00 tanssikurssi: lavatanssien perusteiden, buggin alkeisjatkokurssi, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
Pyrkivä (Turku)
19:30--21:00 tanssikurssi: tangovalssi perusteet, Marika & Teemu Leino, Sekahaku
Rehdin sali (Parainen)
19:00--20:30 tanssikurssi: foksi perusteet, Johanna Olli ja Erkki Kaitsalmi, Sekahaku
Roution koulu (Lohja)
18:30--20:30 tanssikurssi: avoimen otteen vise ilta alkeisjatko, 6, Miia Malmen, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Simonkallion koulu (Vantaa)
20:00--21:30 tanssikurssi: rumba alkeis/jatko, 6/5 eur, Pirkko ja Kari Smura, Vantaan tanssitaitoyhdistys ry
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--21:00 tanssikurssi: jenkka, sottiisi alkeisjatkosta ylöspäin, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Seppo Suomalainen, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
18:30--20:30 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tapanilan työväentalo (Helsinki)
18:00--19:30 tanssikurssi: tango perusteet, Auvo Viita-aho, Sekahaku
19:45--21:00 tanssikurssi: bugg keskitaso, Auvo Viita-aho, Sekahaku
Viialan Työväentalo (Akaa)
18:00--21:00 tanssikurssi: rumba-bolero, salsa, wcs rumba-bolero alkeet, salsa alkeisjatko, wcs alkeet (jatkuu), Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Väinölä (Voltti, Kauhava)
18:15--19:15 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
19:15--20:15 tanssikurssi: fusku keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
20:15--21:15 tanssikurssi: fusku keskitaso/haastava, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry

Seuraava tanssipäivä ke 2.10.2019