Edellinen tanssipäivä pe 6.9.2019

Lauantai 7.9.2019

Aronkeidas (Kauhajoki)
Finlanders, Weranta
Haaparannan kansantalo 15:00--19:00, 12 euroa
Seppo Mäkinen & Markus Savolainen
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Kari Silanderin yhtye
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Kari Vepsä
Huvilintu (Raisio)
18:30--19:40 tanssikurssi: fusku
20:00--00:30 Ässät, Etiketti & Antti Ahopelto, 18 euroa
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Henkka ja Kulkurit
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 euroa
ManTra & Nina Åkerman
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
Saana Sassali
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Pasi Kivimäki, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, N.Y.T., päättäjäiset
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Sami Rosholm duo
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Yölintu, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Tukkijätkät
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 12 euroa
Charles Plogman
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Fernanda
Liperin lava 20:00--01:00
Souvarit
Maaningan kasino
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, In The Mood & Suvi Karjula
Messula (Tanhua, Savukoski) 15 euroa
Napakymppi
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Jari Grek
Mäntsälän lava 19:00--23:30, 17 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Janne Ikonen, Tommi Seppänen, päättäjäiset
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Luksus & Jussi Huru, Anne Mattila
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 14:00--17:00, 10 euroa
Kemijärven työväen viihdeorkesteri
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 18:00--22:30, 14 euroa
Tsuubiduu & Sebastian Ahlgren
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Merja Juutinen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
Valentin & Afrikan tähti
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 15 euroa
Rosette, Kaija Lustila
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 17 euroa
Company & Kake Randelin, Jake Niska
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 20:30--01:30
Matti ja Teppo
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Sinitaivas, Lemmenlautta
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Graniitti, Rainer Friman & Rainer Bollström
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti, Onnenkerjäläiset
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 19:00--23:30, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Toukola (Viljolahti, Varkaus)
Riskit Herrat
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 euroa
Diesel & Markku Aro, Tangokuningas 2019, Tangokuningatar 2019
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 euroa
Hanna Hirvonen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 euroa
Taikakuu, Kaiho

Seuraava tanssipäivä su 8.9.2019