Keskiviikko 7.8.2019

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 euroa
Neitoset
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 14 euroa
Eino Grön
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 euroa
Quattro & Kalle Jussila, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä 14 euroa
Nina Åkerman
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:00--01:00, 15 euroa
Lumo & Reeta Saranpää, Hurma
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00, 15 euroa
Leif Lindeman & Amore, Mika Peltoniemi, naistentanssit
Kauniston lato (Urjalankylä, Urjala)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala) 19:00--23:30, 13 euroa
Komiat
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30
Diesel & Markku Aro, naistentanssit
Laitilan Tanssikanala 19:00--23:00, 15 euroa
Jukka Hallikainen
Makasiini (Asemantaus, Heinola) 19:00--23:00, 10 euroa
Satu-Maarit
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 19:00--23:00, 15 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Merimelojien maja (Helsinki) 18:00--22:00, 12 euroa
Inkoon pelimannit
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--15:30, 8 euroa
Risto Nevala
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 19:00--23:30, 17 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Kanarian Mikki
Nivalan ns 12:00--16:00, 10 euroa
Matti Ojala
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 19:00--23:30, 15 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
19:00--19:50 tanssikurssi: polkka, Jorma Tulonen
20:00--24:00 Pekkaniskan Pojat, 16 euroa
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Finlanders
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 19:30--23:30, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 13:00--17:00, 10 euroa
Jussi Anteron yhtye
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:00, 16 euroa
KinoJake, Energia & Teemu Roivainen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Köpi Koski, Esko Kangasjärvi
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 19:00--24:00, 15 euroa
Flangers, Yölintu
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
15:30--17:30 tanssikurssi: rumba bolero 60+ keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: salsa keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: fusku jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Merimelojienmaja (Helsinki)
18:00--18:45 tanssikurssi: bugg kaikki, sis. tanssilipun hintaan, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Niemenharjun lava (Pihtipudas)
18:00--22:00 tanssikurssi: bugg, teemana etenevät kuviot alkeista jatkotasolle, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Rantapuisto (Kauhajärvi, Lapua)
18:00--19:00 tanssikurssi: kuntotanssi perusteet, Annukka Luokkala

Seuraava tanssipäivä to 8.8.2019