Edellinen tanssipäivä pe 2.8.2019

Lauantai 3.8.2019

Emet folkpark (Emet, Kruunupyy)
Charlies
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
Fernet & Tomi Markkola
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 12 euroa
Pyrstötähti
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--23:30, 10 euroa
Jatkoaika & Veikko Antero Lahtinen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Johanna Pakonen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu)
Sami Rosholm & Casanova
Huvilintu (Raisio)
18:30--19:40 tanssikurssi: tango
20:00--00:30 Pasi Kivimäki & N.Y.T., Amore & Leif Lindeman, 18 euroa
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Tangokuningas & Tangokuningatar 2019
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
20:00--01:00 Kyösti Mäkimattila & Varjokuva & Juhani Hirvonen
20:00--01:00 Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Ikaalisten kylpylä 12 euroa
Soundset
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Energia & Teemu Roivainen, Wire & Ari Lavu
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Graniitti & Rainer Bollström & Pertti Puikkonen, Samppa Valo band
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Finlanders, Lemmenlautta
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Frederik, Ramona
Kermankosken lava (Kerma, Heinävesi) 20:00--01:00, 15 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20 euroa
Aava & Tara Vepsäläinen, Jari Sillanpää
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Tuovilat
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 20:00--01:00, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 10 euroa
Jesse Kaikuranta
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--02:00, 20 euroa
Vonkamiehet, Jean S
Liperin lava 20:00--01:00, 16 euroa
Rosette, Charles Plogman
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Finlanders
Maaningan kasino
Hurma
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 14 euroa
Veijarit & Benjamin Enroth, päättäjäiset
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi)
Karjalan Karaokeklubin laulajat
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 20:00--01:00, 16 euroa
Sunset & Arto Nuotio
Messula (Tanhua, Savukoski) 12 euroa
Duuriseiska
Mäntsälän lava 19:00--23:30, 17 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Jarkko Honkanen, Saana Sassali
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--00:30, 12 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Duo Kasino
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Souvarit, Matti Ojala
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 18:00--22:30, 14 euroa
HotLine & Lasse Laaksonen
Peuransarvi (Kirkonkylä, Ranua)
Lapponia & Jukka Lampela
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Naseva
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 15 euroa
Ulvilan harmonikat
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, Siders
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Mika Sihvolan orkesteri & Jarno Kokko
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Ruusu-Paviljonki (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
In The Mood, Reeta Saranpää & Lumo
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--00:30, 16 euroa
Tulipunaruusut
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 12 euroa
Marjo Sormunen
Salo-Miehikkälän seuratalo (Miehikkälä)
Amorosa, Jukka Korpela
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Nina Åkerman
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Ässät
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Horizone & Matti ja Teppo, Komiat
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Myrskytuuli
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--00:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Ravintola TuuHet (Evijärvi) 22:00--03:00, 12 euroa
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--01:00, 15 euroa
Virpi Piippo
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 euroa
Yölintu, Polte
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 20:00--24:00, 12 euroa
Guapita, Timo Herranen
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20 euroa
Pekkaniskan Pojat
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa) 20:00--01:00, 16 euroa
Vanaja
Viirin seurojentalo (Rovaniemi) 20:30--00:30, 12 euroa
Toni Jaatinen Band
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
XL Buffa/Kabyssi sali (Kurikka) 21:00--01:30, 18 euroa
Antti Huovila & Roulette
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta) 20:00--00:30, 12 euroa
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Helminauha
Kyllikinranta (Iisalmi)
11:00--13:45 tanssikurssi: bugg alkee ja keskitaso/jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
14:15--17:00 tanssikurssi: boogie woogie alkee ja keskitaso/jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä su 4.8.2019