Sunnuntai 28.7.2019

Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 17:00--21:30, 15 euroa
Tulipunaruusut
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 17:00--21:30, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Maria Tyyster
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 15:00--18:00, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye, Tuulikki Bergström
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 19:00--24:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 15 euroa
Lumo & Reeta Saranpää
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 15 euroa
18:00--19:00 tanssikurssi: hidas valssi aloitetaan perusteista jatkaen kuvioihin, sisältyy tanssilipun hintaan, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
19:00--23:00 Quattro & Kalle Jussila
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli)
16:00--17:30 tanssikurssi: cha cha alkeet, Sisältyy pääsylipun hintaan, tai erikseen käytynä 3 euroa, Mikkelin Tanssihullut ry
18:00--22:30 Sinitaivas, 14 euroa
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 18:00--23:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 13 euroa
Aikalisä
Ruissalon kansanpuiston tanssipaviljonki (Turku) 15:00--19:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--23:30, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Törnävän paviljonki (Seinäjoki) 18:00--22:00, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Uittamo paviljonki (Turku) 18 euroa
Horizone, Matti ja Teppo
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää) 20:00--00:30, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Välijoen lava (Välijoki, Savitaipale)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Ämyri (Somerniemi, Somero) 17:00--21:00, 10 euroa
Royal Sound & Teijo Lindström
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
tanssikurssi: valasrannan tanssileiri, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä ma 29.7.2019