Tiistai 23.7.2019

Hangan lava (Hankasalmi)
17:00--18:00 tanssikurssi: lavis-lavatanssijumppa, 6e, Jaana
19:00--23:30 Amore & Leif Lindeman, 15 euroa
Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Johanna Debreczeni
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Heidi Pakarinen & Karavaani, naistentanssit
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen) 19:00--23:30, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Kauhajoen kasino 19:00--01:00, 17 euroa
Petri Forsman duo & Petri Forsman, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Lumo & Reeta Saranpää, vuorohakutanssit
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava)
18:00--19:00 tanssikurssi: iskelmätanssi perusteet, sis. pääsylipun hintaan, Niina ja Heikki Kari / Vaihtoaskel ry
19:30--24:00 ManTra & Nina Åkerman
Liperin lava 19:00--23:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Mäntsälän lava 19:00--23:30, 17 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Lemmenlautta
Pyhäsalmen lava 19:00--01:00, 16 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen, Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30, 13 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki) 12:00--16:00, 10 euroa
Lappeenrannan harmonikkakerho
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 13:00--16:30, 12 euroa
Kyläpelimannit, Hannu Wacklin
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku) 19:00--23:00, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Vilpola (Onkkaala, Pälkäne) 12:00--15:45, 10 euroa
Euroset, Heimo Erkki Kettunen, kahvitarjoilu
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
18:00--22:00 tanssikurssi: bugg, teemana etenevät kuviot alkeista jatkotasolle, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
18:00--19:30 tanssikurssi: merenque perusteet, Brian Ramos, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: bachata jatko, Brian Ramos, Sekahaku
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
18:00--21:00 tanssikurssi: rumba-bolero, fusku perustaso ja keskitaso, 1h 12€, 2h 20€, 3h 24€, kanta-asiakashinnat 1h 10€, 2h 18€, 3h 22€, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
Rantamaja,Kortesjärvi (Kauhava)
18:00--19:00 tanssikurssi: iskelmätanssi perusteet, Niina ja Heikki Kari, Vaihtoaskel ry
Rav. Shamrock, Peltolantie 2, Tikkurila (Vantaa)
18:00--21:15 tanssikurssi: salsa alkeet/perustaso, 1h 10e (Sabor, eläkel. ja työttömät 9e, opisk. 7e), 2h 15e(13e/10e), 3h 20e(17e/12e), Roly Gonzalez, BailaMas
Uittamo paviljonki (Turku)
15:30--17:30 tanssikurssi: kävelyhumppa 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: rumba bolero perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: hitaat keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
tanssikurssi: valasrannan tanssileiri, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä ke 24.7.2019