Keskiviikko 17.7.2019

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Evijärven alapään ns 20:00--24:00
Rannan pojat
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 euroa
Kari Vepsä, Onnenmaa, naistentanssit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Matti ja Teppo
Ikaalisten kylpylä 14 euroa
Mikko Mäkeläinen, Myrskylyhty
Jalkosalmen lava (Suomalainen, Lemi) 12:00--16:00
Terässiipi trio & Jarmo Ranta
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:00--01:00, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Teemu Roivainen & Energia, Jussi Roponen, naistentanssit
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala) 19:00--23:30, 13 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30, 15 euroa
Hurma, naistentanssit
Laitilan Tanssikanala 19:00--23:00, 15 euroa
Nina Åkerman
Makasiini (Asemantaus, Heinola) 19:00--23:00, 10 euroa
Tuplawernet
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 19:00--23:00, 15 euroa
Komiat
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--15:30, 10 euroa
Janne Ikonen, Seija Irmeli
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 19:00--23:30, 15 euroa
Diesel & Markku Aro
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 19:00--24:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 19:00--23:30, 15 euroa
Yölintu, Hannu Auvinen Group
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
19:00--19:50 tanssikurssi: masurkka, Jorma Tulonen
20:00--24:00 Karavaani & Heidi Pakarinen, 15 euroa
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala)
18:30--20:00 tanssikurssi: bugg alkeet, 3 euroa/henkilö, Mikkelin Tanssihullut ry
20:30--01:30 Taikakuu
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 19:30--23:30, 15 euroa
Sinitaivas
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 13:00--17:00, 10 euroa
Jussi Anteron yhtye
Saarelan ns (Saarela, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 euroa
Marko Jolkkonen
Sarvikummun lava (Sarvikumpu, Heinävesi) 12 euroa
Tiina Räsänen
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 18:00--22:00, 10 euroa
Harmony, Pasi Suikkanen & Merja Ranta
Säläshalli (Jurva, Kurikka)
Tuija Mäensivu
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:00, 16 euroa
Lumo & Reeta Saranpää, Lemmenlautta
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Pekka Vaattovaara
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 19:00--24:00, 15 euroa
Company & Kake Randelin
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
18:00--22:00 tanssikurssi: bugg, teemana etenevät kuviot alkeista jatkotasolle, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
15:30--17:30 tanssikurssi: tango 60+ keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: rumba bolero jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Rantapuisto (Kauhajärvi, Lapua)
18:00--19:00 tanssikurssi: kuntotanssi perusteet, Annukka Luokkala

Seuraava tanssipäivä to 18.7.2019