Edellinen tanssipäivä la 13.7.2019

Sunnuntai 14.7.2019

Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 17:00--21:30, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 15 euroa
Helminauha
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 15:00--18:00, 10 euroa
Kulkuripojat
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 19:00--24:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Jarno Itkonen & Pientä unelmaa
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 18:00--22:30, 13 euroa
Taikakuu
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 15 euroa
Diesel & Markku Aro
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Helmet, Tuulikki Bergström
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 13 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Ruissalon kansanpuiston tanssipaviljonki (Turku) 15:00--19:00, 15 euroa
Tulipunaruusut
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--23:30, 15 euroa
Hänen orkesterinsa & Jussi Roponen
Törnävän paviljonki (Seinäjoki) 14:00--18:00, 15 euroa
Smork-voittaja 2019 & Taisto Lunkka & Tangokuningatar 2019, Tangokuningas 2019
Uittamo paviljonki (Turku) 15 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Teemu Harjukari
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää) 20:00--00:30, 15 euroa
Kaija Lustila
Välijoen lava (Välijoki, Savitaipale) 13 euroa
Amore & Leif Lindeman
Ämyri (Somerniemi, Somero) 17:00--21:00, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Öllölän lava (Öllölä, Joensuu) 19:00--23:30
Onnentähti, Nina Åkerman
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
14:00--15:00 tanssikurssi: bachata perusteista alkaen, 5 €, Arja Lukka, Sekahaku
15:00--15:30 tanssikurssi: lattarivaparit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
15:30--17:00 tanssikurssi: salsa rueda keskitaso, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
11:00--17:00 tanssikurssi: salsa, bugg, fusku alkeisjatko/keskitaso, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä ma 15.7.2019