Edellinen tanssipäivä ti 9.7.2019

Keskiviikko 10.7.2019

Esakallio (Somero) 13:00--06:45, 12 euroa
Tulipunaruusut
Evijärven alapään ns 20:00--24:00
Hannu Luostarin yhtye
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä 12 euroa
Harri Nuutinen & Tanssin Taika
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:00--01:00, 15 euroa
Sinitaivas
Kallioranta (Rantola, Sauvo) 19:00--24:00
Matti ja Teppo
Kauppilan lato (Raatala, Salo)
19:00--01:00 Alpertti, 15 euroa
19:00--01:00 Raatalan Humpparalli
Hotelli Kaustinen 21:30--01:30, 13 euroa
Maarit Peltoniemi & Coralia
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala) 19:00--23:30, 13 euroa
Lumo & Reeta Saranpää
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit
Kukonhiekka (Saarijärvi) 0 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Laitilan Tanssikanala 19:00--23:00, 15 euroa
Tanssiorkesteri Hopeatähti
Makasiini (Asemantaus, Heinola) 19:00--23:00, 10 euroa
Ilpo Taipale duo & Helli Uusitalo
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 19:00--23:00, 15 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--15:30, 8 euroa
Teuvo Vuoti
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 19:00--24:00, 16 euroa
Komiat
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju)
18:00--19:00 tanssikurssi: hidas valssi alkeet, sisältyy lipun hintaan, Helena
19:00--23:30 Karavaani & Heidi Pakarinen, 14 euroa
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
19:00--19:50 tanssikurssi: suomisalsa, Maija Astikainen
20:00--24:00 Diesel & Markku Aro, 15 euroa
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tanssiorkesteri Kaiho
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 19:30--23:30, 15 euroa
Aki Samuli
Saarelan ns (Saarela, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Säläshalli (Jurva, Kurikka)
Tuija Mäensivu
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:00, 16 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri & Aava & Tara Vepsäläinen & Petri Kiiski
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Ippe Mansikka
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 19:00--24:00, 15 euroa
Taikakuu
Tuiskula (Nivala) 15 euroa
Kalle Jussila & Quattro
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
15:30--17:30 tanssikurssi: tango 60+ keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: rumba bolero jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Rantapuisto (Kauhajärvi, Lapua)
18:00--19:00 tanssikurssi: kuntotanssi perusteet, Annukka Luokkala
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
18:00--22:00 tanssikurssi: bugg, teema etenevät kuviot alkeista jatkotasolle, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Tangomarkkinat (Seinäjoki)
tanssikurssi: seinäjoen tangomarkkinat, tanssileiri perusteet-haastava, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä to 11.7.2019