Edellinen tanssipäivä pe 5.7.2019

Lauantai 6.7.2019

Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Saturnus & Anu Keronen
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--23:30, 10 euroa
Astra
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Jari Sillanpää
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Sami Rosholm
Huvilintu (Raisio)
18:30--19:40 tanssikurssi: fusku
20:00--00:30 Sävel & Jyrki Nurminen, 16 euroa
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00
A. Aallon rytmiorkesteri, Cavalier-orkesteri & Jyrki Mäkelä
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ikaalisten kylpylä 12 euroa
Elina H Band
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Ässät, Saana Sassali
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Energia & Teemu Roivainen
Jumisen mms (Jumiskylä, Lapinlahti)
Mia Leivo
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Juhamatti & Rosalie, Wire & Ari Lavu
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Joonas Erkkilä, Unelma, Mikko Mäkeläinen
Kauppilan lato (Raatala, Salo)
19:00--01:00 Granada & Pirkko Pelander, Aurora, 15 euroa
19:00--01:00 Raatalan Humpparalli
Kekkolan lava (Koivujärvi, Tervo)
Tammi Group
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Mika Sihvolan orkesteri & Teijo Lindström
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Kari Hirvonen & Vetonaula
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 20:00--01:00, 15 euroa
FBI-beat & Markus Törmälä
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 8 euroa
Tauski
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Pyrstötähti
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--01:00, 16 euroa
Helminauha
Liperin lava 20:00--01:00, 16 euroa
Veijarit & Hannu Mustonen
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
11:00--12:00 tanssikurssi: lindy hop perusteet, ILMAINEN, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
12:15--13:45 tanssikurssi: lindy hop perusteet/keskitaso, 8/12 €, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
14:00--15:30 tanssikurssi: lindy hop keskitaso, 8/12 €, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
19:00--23:00 Latinoilta
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Merja Juutinen
Maaningan kasino
Fernet & Tomi Markkola
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 14 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi) 19:00--23:30, 10 euroa
Niina Juntunen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 20:00--01:00, 16 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola) 15 euroa
Esperanza, Jiri Tammilehto
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 20:00--01:00
Maarit Peltoniemi, 60-vuotisjuhlatanssit
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Tulipunaruusut, In The Mood
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--00:30, 12 euroa
Minna Äikäs band, Minna Äikäs
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Pirjo Tossavainen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Ekstaasi, Amore & Leif Lindeman
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 18:00--22:30, 14 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
Kari Vepsä, Onnenmaa
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Ajan sävel & Jari Partanen
Puntarikosken paviljonki (Santaskylä, Kankaanpää) 20:00--00:30, 15 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja) 10 euroa
J. Eskelinen
Pöytämäen huvisuuli (Sastamala)
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Sinitaivas, Taikakuu
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 15 euroa
Tenho & Jarno Kokko
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 17 euroa
Omega & Eija Kantola
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 12 euroa
Jussi Roposen yhtye
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Sonkakosken lava (Sonkakoski, Sonkajärvi) 20:00--01:00, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 20:30--01:30
Souvarit, Tapani Kansa
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Yölintu, Namu & Jonna Ortju
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Helmi-orkesteri, Aino Niemi
Taivalkaari (Kirkonkylä, Taivalkoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto, Kuunhopea & Sari Koivikko
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--00:30, 15 euroa
Roulette & Virpi Piippo
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Horizone & Matti ja Teppo
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 euroa
KinoJake, Vastakaiku, Tommi Soidinmäki
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 15 euroa
ManTra & Nina Åkerman
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa) 20:00--01:00, 16 euroa
Love & Tino Ahlgren & Aki Samuli
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30, 13 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta) 20:00--00:30, 12 euroa
Satelliittitaivas
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Lumo & Reeta Saranpää, Koivu & Marita Taavitsainen
Joensuu
tanssikurssi: argentiinalainen tango perustaso, keskitaso, edistyneet. leirille ilmoittatuminen, aikataulu www. joensuuntanssiviikko.fi, Nina Krook, Emilio Cornejo, Timo Hydén, Tanssikoulu Wanha Maestro
tanssikurssi: wanhan tangon leiri perus/keskitaso ja jatko/konkarit. leirille ilmoittautuminen. ohjelma www.joensuuntanssiviikko.fi, Juhani Tahvanainen, Petteri Björkbom, Eija Kormi, Tanssikoulu Wanha Maestro

Seuraava tanssipäivä su 7.7.2019