Edellinen tanssipäivä to 4.7.2019

Perjantai 5.7.2019

Esakallio (Somero)
19:15--20:15 tanssikurssi: wanha tango, 0, Sari ja Jari Aaltonen
20:30--01:00 Vastakaiku, Tommi Soidinmäki, 12 euroa
Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Mika Sihvolan orkesteri & Jarno Kokko
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat) 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Jormuan lava (Kajaani) 20:30--01:30
Mia Leivo, Tapani Kansa
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:00--01:00, 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 15 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00
Lumo & Reeta Saranpää, Hurma
Hotelli Kaustinen 21:30--01:30, 13 euroa
Menox
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--00:30, 0 euroa
Hannu Auvinen Duo
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Sinitaivas, Henkka ja Kulkurit
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Koivu & Marita Taavitsainen, Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:30
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Wire & Ari Lavu
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 19:00--23:30, 12 euroa
Sami Rosholm duo
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 18:00--21:00, 10 euroa
Timo Rautala, Pauli Lehtonen
Juhlatilat Louhela (Melkoniemi, Parikkala) 21:00--01:30, 15 euroa
Johanna Debreczeni, Amorio
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 17 euroa
Omega & Eija Kantola, Himmiät tähäret & Pauli Koivula
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Love & Aki Samuli
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Savonlinna)
Rainer Bollström
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 20:00--01:00, 15 euroa
La Paloma, Yölintu, Hannu Palo
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Leif Lindeman
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
19:00--20:15 tanssikurssi: rumba bolero perusteet
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 16 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Janne Tulkki
Pyhäsalmen lava 19:00--23:00, 10 euroa
Sonetti & Ilkka Hakala
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja)
J. Eskelinen
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--23:30, 18 euroa
Souvarit & Lasse Hoikka
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 0 euroa
Elina h duo, Vesijärvisalissa
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi)
Ässät
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu) 21:00--01:30, 13 euroa
Vetonaula, Jarno Itkonen
Uittamo paviljonki (Turku) 16 euroa
Taikakuu
Ukonlinnan tanssilava (Imatra) 20:00--24:00
The Regents
Joensuu
tanssikurssi: argentiinalainen tango perustaso, keskitaso, edistyneet. leirille ilmoittatuminen, aikataulu www. joensuuntanssiviikko.fi, Nina Krook, Emilio Cornejo, Timo Hydén, Tanssikoulu Wanha Maestro
tanssikurssi: wanhan tangon leiri perus/keskitaso ja jatko/konkarit, Juhani Tahvanainen, Petteri Björkbom, Eija Kormi, Tanssikoulu Wanha Maestro
tanssikurssi: joensuun tanssiviikko, sokos hotelli kimmel, liikuntakeskus fittari www.joensuuntanssiviikko.fi, kts. l, Tanssikoulu Wanha Maestro

Seuraava tanssipäivä la 6.7.2019