Edellinen tanssipäivä pe 28.6.2019

Lauantai 29.6.2019

Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
Fernet & Tomi Markkola
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Kari Silanderin yhtye
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--23:30, 10 euroa
Euroset
Hirvelä (Sippola, Kouvola) 20:00--00:30, 15 euroa
Väliaikainen
Huvilintu (Raisio)
18:30--19:40 tanssikurssi: rumba bolero
20:00--00:30 EXmiehet & Saija Tuupanen, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, 20 euroa
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Mika Sihvolan orkesteri & Jarno Kokko
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 euroa
Sinitaivas
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
Roulette & Maarit Peltoniemi
Ikaalisten kylpylä 12 euroa
Ässät
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Sami Rosholm & Casanova, Hurma
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Souvarit
Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 12 euroa
The Regents
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Raimo Laamanen
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Unelma, Amore & Leif Lindeman, Joonas Erkkilä
Kalevan lato (Sajaniemi, Loppi)
Antero Ketonen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Juhamatti & Rosalie, Merja Uimonen & Wilson
Kermankosken lava (Kerma, Heinävesi) 20:00--01:00, 15 euroa
Helminauha
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--00:30, 0 euroa
Mika Peltoniemi Duo
Kiikoisten seurojentalo (Tervahauta, Kiikoinen, Sastamala)
Diesel & Markku Aro
Koskenperän lava (Koskenperä, Nivala) 20:00--24:00, 10 euroa
Kylärengit
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Tulipunaruusut, A. Aallon rytmiorkesteri
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 20:00--01:00, 15 euroa
Caravan & Pepe Enroth
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 5 euroa
Masa Mainds
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Juha Simola
Liperin lava 20:00--01:00, 16 euroa
Love & Aki Samuli
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Neitoset
Maaningan kasino
Koivu & Marita Taavitsainen
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi) 19:00--23:30
Anna-Liisa Räsänen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 20:00--01:00, 16 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola) 15 euroa
Keijo Annala
Multasniemen ns (Multasniemi, Kuusamo)
Nelituuli & Timo Puurunen
Mäntsälän lava 19:00--23:30
Lumo & Reeta Saranpää
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Omega & Eija Kantola, Virpi Piippo
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--00:30, 12 euroa
Astra
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Domino, Jussi Seppänen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Quattro & Kalle Jussila
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Markku Uhlbäck
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 18:00--22:30, 14 euroa
Fernanda
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Tuovilat
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
Saana Sassali
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja) 20:30--00:30, 10 euroa
Rosa Salmi-Narmala, Antti Saarinen
Rantapuisto (Kauhajärvi, Lapua)
19:00--20:00 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Sis.tanssilipun hintaan, Niina ja Heikki Kari
20:30--00:30 Kohtalon kuu, 15 euroa
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Ruusu-Paviljonki (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Komiat, KinoJake
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 12 euroa
Eija Kettunen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Sirniön Kisapirtti (Posio)
Valentin & Afrikan tähti & Armi Tenkula, Matti Ojala
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 20:30--01:30
FBI-beat, Kanarian Mikki
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Taikakuu, Royal Sound & Teijo Lindström
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Ravintola TuuHet (Evijärvi) 22:00--03:00, 15 euroa
Kaiho
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Jarkko Honkanen
11:00--17:30 tanssikurssi: salsa, bugg, fusku kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 euroa
Anneli Mattila, Aava & Tara Vepsäläinen
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 20:00--24:00, 12 euroa
Kolmas linja & Timo Jääskelä
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Vilppulankosken Big Band
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30, 13 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
XL Buffa/Kabyssi sali (Kurikka) 21:00--01:30, 18 euroa
Pirita Niemenmaa & Rantakoivu, Allan Roth & Tanssiyhtye Volare
Ylivuoton seurantalo (Vuotto, Ylikiiminki, Oulu)
Merja Juutinen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Nina Åkerman
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
tanssikurssi: joensuun tanssiviikko, swing viikonloppu www.joensuuntanssiviikko.fi, Kjell Amundsen, Rake Salo, Susa Matson, Tuomas ja Reetta, Tanssikoulu Wanha Maestro

Seuraava tanssipäivä su 30.6.2019