Perjantai 14.6.2019

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Raimo Turtiainen ja Pojat
Esakallio (Somero)
19:15--20:15 tanssikurssi: tango, 0, Jyrki Keisala
20:30--01:00 Rosette, Tiina Ruuska, 12 euroa
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Pehmeät vävyt
Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat) 20:00--01:00
Sinitaivas, avajaiset
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tero Isoniemi, Kohtalon kuu
Jormuan lava (Kajaani) 20:30--02:00
Finlanders, Tulipunaruusut
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
18:00--19:30 tanssikurssi: wanha tango aloitetaan perusteista ja jatketaan kuvioihin, Kurssin hinta 10 e ja tanssilippu 15 e, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
20:00--01:00 Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, 15 euroa
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 15 euroa
Hurma
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 19:00--02:00, 18 euroa
KinoJake, In The Mood & Suvi Karjula, Lemmenlautta
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Jarno Kokko & Tenho
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Taikakuu
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Jarno Itkonen & Pientä unelmaa, Energia & Teemu Roivainen
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:30, 15 euroa
Namu & Jonna Ortju
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii)
Jarkko Honkanen
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 19:00--23:30, 10 euroa
Karaoketanssit
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
18:00--19:20 tanssikurssi: wanha tango perusteet/keskitaso, 11/13 sisältää tanssit, Maarit ja Seppo Mäkilä, Sekahaku
19:30--23:00 Vallilan Tango
Juhlatilat Louhela (Melkoniemi, Parikkala) 21:00--01:30, 15 euroa
Jaana, Sabeline
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 17 euroa
Pekkaniskan Pojat, Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Omega & Eija Kantola
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 15 euroa
Company & Kake Randelin
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Helminauha
19:00--20:15 tanssikurssi: fusku perusteet
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
19:00--19:50 tanssikurssi: valssi, Jorma Tulonen
20:00--00:30 Komiat, 15 euroa
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Teijo Lindström
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Etiketti & Antti Ahopelto
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 0 euroa
Tero Jokinen, Vesijärvisalissa
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi) 15 euroa
Keidas & Jouni Keronen
Uittamo paviljonki (Turku) 16 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
18:00--20:30 tanssikurssi: pohjanmaan tanssileiri perusteet, keskitaso, Jussi Kaksonen, Satu Ruohomäki, Suomen Media & Action Oy
Hyvinvointi Sampo (Kuhmo)
16:00--19:30 tanssikurssi: cha cha edistyneet, 35/ilta, Arto Petjala, Kuhmon lavatanssijat ry
Kalevala-hotelli (Kuhmo)
16:00--19:30 tanssikurssi: fusku perus- keskitaso, 35/ilta, Anne-Riina Hurskainen, Kuhmon lavatanssijat ry
Kuhmon Kelo
16:00--19:30 tanssikurssi: rumba bolero, tangopoleron mausteilla keski- jatkotaso, 35/ilta, Sari / Jari Aaltonen, Kuhmon lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä la 15.6.2019