Perjantai 7.6.2019

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Ilta-aurinko duo, Jouko Keskinen
Esakallio (Somero)
19:15--20:15 tanssikurssi: rumba-bolero, 0, Susa Matson
20:30--01:00 Tanssiorkesteri Kaiho, Kaiho, 12 euroa
Hangan lava (Hankasalmi)
18:30--19:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, 5e, Kestävät
20:00--00:30 FBI-beat, 15 euroa
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Ikaalisten kylpylä 55 euroa
Iskelmäparatiisi 2019 & Kaija Koo, Kolmas Nainen, Samuli Edelmann & Orkestra Suora Lähetys, Suurlähettiläät, Markku Aro & Diesel, Komiat
Jormuan lava (Kajaani) 20:30--01:30
Valentin & Afrikan tähti & Armi Tenkula, Öiset kulkijat, Anssi Vimpari
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
18:00--19:30 tanssikurssi: fusku käydään perusteet läpi ja jatketaan kuvioihin, Kurssin hinta 10 e ja tanssilippu 15 e, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
20:00--01:00 Pekkaniskan Pojat
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Kermankosken lava (Kerma, Heinävesi) 20:00--01:00, 15 euroa
Taikakuu
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Tulipunaruusut
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00
Finlanders, Energia & Teemu Roivainen
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Anneli Mattila, Sävel & Jyrki Nurminen
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:30
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Liekki & Marco Lundberg, Teemu Harjukari
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 18:00--21:00, 10 euroa
Timo Rautala, Juhani Virta
Juhlatilat Louhela (Melkoniemi, Parikkala) 21:00--01:30, 15 euroa
Karelia Beat
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 17 euroa
Fernet & Tomi Markkola, Wire & Ari Lavu
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Etiketti & Antti Ahopelto
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Helminauha
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 35 euroa
Agents & Ville Valo
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 15 euroa
Juhamatti & Rosalie
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 20:00--01:00, 15 euroa
Suvas Regal, Meiju Suvas
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Myrskylyhty, Mikko Mäkeläinen
19:00--20:15 tanssikurssi: foksi perusteet
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
19:00--19:50 tanssikurssi: fusku alkeet, Maija Astikainen
20:00--00:30 Väliaikainen, 15 euroa
Uittamo paviljonki (Turku) 16 euroa
Hurma
Ukonlinnan tanssilava (Imatra) 20:00--24:00
Finrex

Seuraava tanssipäivä la 8.6.2019