Edellinen tanssipäivä pe 10.5.2019

Lauantai 11.5.2019

Emet folkpark (Emet, Kruunupyy)
Ässät
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--00:30, 12 euroa
Lasihelmi
Huvilintu (Raisio)
Lumo & Reeta Saranpää
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Riskit Herrat
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
Korsuorkesteri, Harmony
Ikaalisten kylpylä 18 euroa
Leewings, Ekakerta
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Niko Mäenpää & Tähtikuvio, Pauli Koivula
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Jussi Roponen
Kellon ns (Oulu) 20:00--00:30, 15 euroa
Maarit Peltoniemi
Kemijärven VPK
Duuriseiska
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Arto Nuotio & Sunset
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Yölintu, In The Mood & Suvi Karjula
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30
Ajansävel Duo
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Riolli
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Antti Railio
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Juhani Virta
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Savon harmonikkaklubi, Riistaveden hanuristit
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Taikakuu, Maestrot
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 16 euroa
Sinitaivas
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala)
Tonika
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Tulipunaruusut
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 19:00--24:00, 14 euroa
Pirttilahti Tango Experience
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Selena
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Kuunhopea & Sari Koivikko
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Teemu Roivainen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Diesel & Markku Aro, Harri Nuutinen & Tanssin Taika
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Souvarit, Henkka ja Kulkurit
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Omega & Eija Kantola, Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Amore & Leif Lindeman
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--23:00, 14 euroa
Komiat
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 14 euroa
Jarno Itkonen, Rosette, naistentanssit
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 14 euroa
Quattro & Kalle Jussila, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Antti Ahopelto
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 euroa
Fernanda, Kake Randelin
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--01:00
Sävel & Jyrki Nurminen
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna)
tanssikurssi: lautsia tanssii -tanssile, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä su 12.5.2019