Edellinen tanssipäivä ma 29.4.2019

Tiistai 30.4.2019 vapunaatto

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Sini-Takit
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani, Pelimies Seppo Ranta
Esakallio (Somero)
Agents, Ville Valo
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta) 20:30--01:30
Antti Ahopelto, naistentanssit
Huvilintu (Raisio)
Finlanders
Hyvinkään järjestötalo 19:00--23:00, 12 euroa
Jari ja Taika
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Onnentähti, Nina Åkerman
Ikaalisten kylpylä 20 euroa
Laura Voutilainen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Sinitaivas, Luostarin yhtye & Jarkko Yli-Sikkilä
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 15 euroa
Eki Jantunen & Mutkattomat
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 12 euroa
Euroset
Kokkolan työväentalo 20:00--24:00, 15 euroa
Tanssiorkesteri Luxus
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii) 20:00--24:00, 13 euroa
Esa Mathlin & Mari Ylikärppä
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Souvarit
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 18:00--22:00, 10 euroa
Arto Kivekäs
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki)
15:00--17:30 Levytanssit, kahvitarjoilu, 5 euroa
18:00--19:30 tanssikurssi: hidas valssi alkeet, 9(8) euroa /1,5 tuntia, Outi Tonteri, Tanssikoulu Lasikenkä
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20 euroa
Movetron, CatCat
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Pasi Kivimäki, Yötaivas
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Virpi Piippo
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Sävel & Jyrki Nurminen
Radisson Blu Tähtitanssit (Oulu) 20:00--00:30, 15 euroa
Johanna Pakonen, Onnenkerjäläiset
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 10 euroa
Duo Sami Soininen & Sami Soininen & Katja Karila
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Fernet & Tomi Markola
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Tanssiorkesteri Kaiho
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi)
Jussi Anteron yhtye
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Lumo & Reeta Saranpää
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Suomussalmen ns 20:00--00:30, 13 euroa
Toni Jaatinen Band
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--24:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 euroa
Markku Harjunpää
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Toejoen seurojentalo (Pori)
Voitto Takanen
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Jussi Roponen
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Tulipunaruusut, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--01:00
Diesel & Markku Aro
Rav. Shamrock, Peltolantie 2, Tikkurila (Vantaa)
18:00--21:15 tanssikurssi: salsa alkeet/perustaso, 1h 10e (Sabor, eläkel. ja työttömät 9e, opisk. 7e), 2h 15e(13e/10e), 3h 20e(17e/12e), Roly Gonzalez, BailaMas
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--21:00 tanssikurssi: tangovalssi, fusku tangovalssi: alkeet, fusku: alkeisjatkosta ylöspäin, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Seppo Suomalainen, Suomen Tanssistudiot Oy

Seuraava tanssipäivä ke 1.5.2019