Edellinen tanssipäivä pe 19.4.2019

Lauantai 20.4.2019

Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--04:00, 20 euroa
Petri Nygård, Portion Boys, Pasi ja Anssi
Haaparannan kansantalo 17:00--21:00, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Amore & Leif Lindeman
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Hannu Mustonen, Veijarit
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--00:30, 12 euroa
Tuovilat
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Charlies
Ikaalisten kylpylä 18 euroa
Charles Plogman, Rosette
Jämsä Paviljonki
Norolan Pojat
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Finlanders, Tanssiorkesteri Luxus
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
11:00--13:45 tanssikurssi: fusku kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
14:45--17:30 tanssikurssi: boogie woogie kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
19:00--00:30 Ari Lavu & Wire, Heidi Pakarinen & Karavaani, 16 euroa
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Tomi Markkola & Fernet
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
18:00--19:00 tanssikurssi: vanha tango, Sis,lipunhintaan, Juhani Tahvanainen
19:00--23:00 Virpi Piippo & Helmi-orkesteri, 15 euroa
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 15 euroa
RM Bilebändi
Käenkoskikeskus (Parkano) 15 euroa
Velleri
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Ässät
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Teemu Harjukari
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Diesel & Markku Aro
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Souvarit, Komiat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Tulipunaruusut
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Sinitaivas, Lumo & Reeta Saranpää
Guesthouse Petra (Juuka) 10 euroa
Teo Turunen
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Toni Jaatinen Band
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja) 10 euroa
Juhani Virta orkestereineen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 21:00--01:00, 15 euroa
Suvi Karjula & In the Mood
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 15 euroa
Royal Sound
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 18 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Lemmenlautta
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Mysteeri & Mikko Tapio
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Sami Rosholm duo
Suomussalmen ns 20:00--00:30, 13 euroa
Merja Juutinen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Onnenkerjäläiset
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Quattro & Kalle Jussila, Fernanda
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45
Omega & Eija Kantola
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 14 euroa
Jarno Kokko, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Tanssiorkesteri Kaiho
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 15 euroa
Amorio, Johanna Debreczeni
Eerikkilän Urheiluopisto (Tammela)
10:00--17:40 tanssikurssi: pääsiäisleiri perusteet, perusteet/keskitaso, keskitaso, keskitaso/haastava,haastava, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä su 21.4.2019