Perjantai 12.4.2019

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Pohjantuuli Tanssiyhtye & Pekka Vaattovaara
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 14 euroa
Maria Tyyster & Sunset, Arto Nuotio, Tangomarkkinoiden esikarsinta
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Harri Nuutinen & Tanssin Taika, Pelimies Seppo Ranta
Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki)
18:00--19:00 tanssikurssi: fusku alkeet, 0 e, Juha Turu
19:00--23:00 DJ Toivo!
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Finlanders, Mika Peltoniemi duo
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 14 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Kari Hirvonen, Vetonaula
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 19:00--23:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 22:00--01:30
Jarmos-yhtye
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 13 euroa
Tiina Räsänen, Aki Hietala, Kunnon Houseband
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 20 euroa
Matti ja Teppo & Horizone
Mietaan ns (Miedon kylä, Kurikka) 20:00--01:00, 1 euro
Karaoketanssit
Oriveden Taisto
Jussi Anteron yhtye
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Sari Turpeinen
Pyrkivä (Turku)
18:30--19:50 tanssikurssi: bugg perusteet/keskitaso, sisältyy tanssilipun hintaan, Miia Lehtonen, Sekahaku
20:00--23:30 Weranta
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Marko Maunuksela, Jukka Hallikainen & Jackpot
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Dj Pasi, In The Mood & Suvi Karjula
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 22 euroa
Erja Lyytinen Band
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:20, 14 euroa
Wire & Ari Lavu
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 21:00--00:30, 17 euroa
Kake Randelin, Company
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00
Hurma
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:00, 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Henkka ja Kulkurit
Toukola (Vihanti, Raahe) 19:00--22:00, 10 euroa
Timo Jääskelä
Tuiskula (Nivala) 15 euroa
Sinitaivas
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Harjun koulu (Lohja)
18:30--20:30 tanssikurssi: tupla-bugg alkeisjatko, 15, Rake Salo, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Paloaukean koulu keltainen sali (Liperi)
19:00--20:30 tanssikurssi: wanha tango teemaperjantai, Liperin lavatanssijat ry
Tirilän työväentalo; Onninkatu 6 (Lappeenranta)
18:00--20:30 tanssikurssi: retrodisco kaikki, 20€/hlö, Anna Väisänen, Tanssikoulu Onnenmaa
Vapari (Kaarina)
12:15--14:15 tanssikurssi: fusku 60+ keskitaso, 8/12 €, Pirjo Anttio, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä la 13.4.2019