Edellinen tanssipäivä pe 5.4.2019

Lauantai 6.4.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Riskit Herrat & Mervi Kovero
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Finlanders, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
VanhaSuora & Esa Nummela, Komiat
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Vetonaula
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Norolan Pojat & Aki Hietala
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--00:30, 12 euroa
Valentin & Afrikan tähti
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Charles Plogman, Rosette
Ikaalisten kylpylä 29 euroa
Vesala, Stig, Jimmy Cola
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 16 euroa
Yölintu
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Tangokuningas 2018 Jarno Kokko, Eki Jantunen, Mutkattomat
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Pasi Kaunisto, Lumumba
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 15 euroa
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Ari Salo
Kellon ns (Oulu) 20:00--00:30, 15 euroa
Mika Jefremoff
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Tulipunaruusut
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 12 euroa
Jarkko Yli-Sikkilä, Maestrot
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Casanova & Sami Rosholm
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
FBI-beat, Lumo & Reeta Saranpää
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Marita Taavitsainen
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Roulette, Virpi Piippo
Limingan ns 20:00--00:30
Hurma
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Helminauha
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Amore & Leif Lindeman
Oriveden Taisto
Jussi Anteron yhtye
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Antti Ahopelto
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Ässät
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja) 10 euroa
Sakke Kotilainen & Focus
Raahen työväentalo 12 euroa
Mari Ylikärppä
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Amorio, Johanna Debreczeni
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 20:30--00:30, 18 euroa
Souvarit
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 15 euroa
Hannu Hautaniemi
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Titanic, Tuula Heikkilä
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga, Nina Åkerman & Onnentähti
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Tommi Seppänen
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 euroa
Euroset
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 12 euroa
Leila Riihijärvi
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 19:00--24:00, 10 euroa
Seniorifestivaali & Unto Mononen -näytelmä 25€, Jarno Itkonen, Pientä Unelmaa
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Juhamatti, Jari Puhakka Band & Kaija Lustila, Susanna Heikki, Kalle Jussila
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 13 euroa
Jade's band
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 14 euroa
Graniitti & Rainer Bollström, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Horizone, Matti ja Teppo
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Duo Kasino
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Sinitaivas, Energia & Teemu Roivainen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Saturnus & Anu Keronen
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
11:00--14:15 tanssikurssi: tango, bugg lyhytkurssi: alkeisjatko. ilmoittaudu!, Hannu ja Kirsi Haavisto, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Viialan Työväentalo (Akaa)
10:30--17:45 tanssikurssi: rockabilly alkeet, alkeisjatko/jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, jarmo Soini,Mila Auvinen, Juha Martikainen, Niina Kuuliainen, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä su 7.4.2019