Maanantai 11.3.2019

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ippe Mansikan orkesteri
18:15--19:30 tanssikurssi: kävelyjenkka perusteet 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: bugg perusteet 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Antero Ketonen
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi)
17:30--18:30 tanssikurssi: hidas valssi, 2 €, Jaana Jokinen
19:00--21:30 Tuplawernet, 8 euroa
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Duo Köpi Koski ja Esko Kangasjärvi, kahvitarjoilu
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Summan Pirttilä (Hamina)
Arja-Inkeri Joas & Manhattan
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Heikki Lukkarinen
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
19:30--21:00 tanssikurssi: cha-cha alkeiskurssi, 8€ /kerta /jäsen tai 75€ /kausi /jäsen, Iiris Pääsky-Monola, Tanssin Ilo ry
Hyrylän Torppa (Tuusula)
18:00--21:00 tanssikurssi: salsa, chacha keskitaso, Bettina Karppinen, Taitokolmio ry
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
18:00--19:30 tanssikurssi: kuubalainen cha cha cha perusteet, Brian Ramos, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: lava blues perusteet, Pirjo Anttio, Sekahaku
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
18:00--20:00 tanssikurssi: rumba-bolero keskitaso 1, 3/6/9e, kurssipassi, Tuula ja Tuomo, Kestävät
18:00--20:00 tanssikurssi: rumba bolero keskitaso 1, 3/6/9e, kurssipassi, Tuula ja Tuomo, Kestävät
Käpylän Työväentalo, Vipusentie 19 (Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: salsa perusteet-keskitaso, 9€/jasko, Joonas Kainulainen, Tanssikoulu Antti Törmänen
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki)
18:00--21:00 tanssikurssi: rumba-bolero, chacha jatkotaso, 14(13) euroa /1,5 h, Kimmo Luukkonen, Tanssikoulu Lasikenkä
Luovin Sali, Käsämä (Liperi)
18:45--20:45 tanssikurssi: valssi alkeis/alkeisjatko, Liperin lavatanssijat ry
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: blues, bugg, fusku alkeisjatko / jatko 2 ja 3, 1h/12€, 2h/20€, 3h/24€. Etuasiakashinta 1h/10€, 2h/18€ 3h/20€, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Nummenkylän koulu (Lohja)
18:30--20:15 tanssikurssi: tango alkeet, Lohjan lavatanssijat
Pyrkivä (Turku)
14:30--16:30 tanssikurssi: hidas valssi 60 + perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: jenkat nuoret alle 25v.perusteet/keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:15--19:45 tanssikurssi: rumba bolero perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:00--21:30 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: tango alkeet, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Seudun Ammattiopiston liikuntasali, Taitajankatu 6. Käynti liikuntasaliin tapahtuu takaovelta. (Salo)
18:00--19:30 tanssikurssi: tango perusteet / keskitaso, Antti Törmänen, Salon Seuratanssiklubi ry
19:30--21:00 tanssikurssi: cha cha keskitaso, Antti Törmänen, Salon Seuratanssiklubi ry
Sepänsali (Joensuu)
18:00--19:30 tanssikurssi: cha cha alkeisryhmä, 7 €, Jari, PoKaTa ry
19:30--21:00 tanssikurssi: hidas valssi jatkoryhmä, 7 €, Jari, PoKaTa ry
Tornipolku 10 (Gammelbackan ostoskeskus, ent. apteekki) (Porvoo)
18:00--19:30 tanssikurssi: salsa alkeet/perustaso, 15 euroa, 25 euroa/pari, Roly Gonzalez, BailaMas
19:30--21:00 tanssikurssi: salsa jatkotaso/edistyneet, 15 euroa, 25 euroa/pari, Roly Gonzalez, BailaMas
Työväentalo (Loimaa)
18:30--20:30 tanssikurssi: hidas lavafoksi perusteet/eskitaso, Petteri Björkbom, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä ti 12.3.2019