Sunnuntai 10.3.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Rosalie
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
J. Eskelinen
Idänpään torppa (Hämeenlinna) 14:00--17:00, 10 euroa
Tuulikki Bergström
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Iisalmen harmonikat, Tiina Karhu
Kalliohovi (Loimaa) 15:00--19:00, 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 15 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Teemu Harjukari
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Afrikan tähti & Armi Tenkula, Matti Ojala
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 14 euroa
Tulipunaruusut
Ravintola Ounashovi (Kittilä) 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Pakinkylän VPK (Pakila, Helsinki) 16:00--18:00, 10 euroa
Pakilan pelimannit & Sari Rautajärvi, Leo Silolahti
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Elina H Band, Lasvel-tanssit
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 14:00--17:30, 10 euroa
Urho Hämäläinen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 15 euroa
Onnenkerjäläiset, Marko Maunuksela
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Saana Sassali
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 15 euroa
Royal Sound, Teijo Lindström
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
14:30--16:00 tanssikurssi: teema - jive alkeisjatko, 10€ /kerta /jäsen tai 70€ /kausi /jäsen, Sami Helenius, Tanssin Ilo ry
16:15--17:45 tanssikurssi: teema - jive jatko, 10€ /kerta /jäsen tai 70€ /kausi /jäsen, Sami Helenius, Tanssin Ilo ry
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: tango valssi alkeet / alkeisatko, 1h/12€, 2h/20€. Etuasiakashinta 1h/10€, 2h/18€, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: tango perusteet 3, 3/6/9e, kurssipassi, Jenna, Kestävät
Pyrkivä (Turku)
17:00--18:00 tanssikurssi: bachata perusteista alkaen, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--18:30 tanssikurssi: lattarivaparit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: hidas valssi tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Urheilutalo, Perniöntie 7 (käynti keltaisen rakennuksen etuovesta) (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Eeva-Mari Salminen, Salon Seuratanssiklubi ry
Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
17:00--18:50 tanssikurssi: rumba-bolero perusryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
19:00--20:50 tanssikurssi: wanha tango keskiryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:00--19:00 tanssikurssi: foksi, tango perus/keski/jatkotaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
15:00--17:15 tanssikurssi: hitaat perusteet, perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
17:30--19:45 tanssikurssi: salsa keskitaso, keskitaso/haastava, haastava, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: valssi alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 11.3.2019