Edellinen tanssipäivä pe 8.3.2019

Lauantai 9.3.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Tomi Markkola, Ippe Mansikan orkesteri
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Jarno Kokko
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Hannu Hautaniemi
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--00:30, 12 euroa
Kuunhopea & Sari Koivikko
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Michael Monroe
Ikaalisten kylpylä 29 euroa
Sanni, Petra, Kakkupojat
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Finlanders
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
15:00--16:30 tanssikurssi: wanha tango perusteista alkaen kuvioihin, 15 e / laji tai molemmat 25 e (käteinen tai smartum setelit), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arimma, Tanssikoulu Wanha Maestro
15:00--16:30 tanssikurssi: wanha tango perusteet alkuun ja jatketaan kuvioihin, 15 e/jakso tai 25 e molemmat lajit, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arimma, Tanssikoulu Wanha Maestro
17:00--18:30 tanssikurssi: iskelmätanssi helppo, mukava tanssi iskelmämusiikkiin, 15 e / laji tai molemmat 25 e (käteinen tai smartum setelit), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
17:00--18:30 tanssikurssi: iskelmätanssi mukava,helppo tanssi iskelmämusiikkiin, 15 e/jakso tai molemmat 25 e, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
19:00--00:30 Sinitaivas, Weranta, 16 euroa
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Euroset
Kellon ns (Oulu) 20:00--00:30, 15 euroa
Ässät
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Jukka Hallikainen, Marko Maunuksela & Jackpot
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Anne Mattila
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Jari Grek, Jake Niska
Limingan ns 20:00--00:30
Taiga & Jarkko Honkanen
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Leif Lindeman
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Helmi-orkesteri
Guesthouse Petra (Juuka) 10 euroa
Timo Hacklin
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Sarmas
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja) 10 euroa
Jade's Band
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kari Hirvonen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 21:30--02:00, 22 euroa
J.Karjalainen
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Wähäkosket
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho, Heikki Koskelo & Taivaankaari
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Duo Kasino
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 15 euroa
Aste & Brädi
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 euroa
Astra
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 13 euroa
Risto Nissinen & Antti Kemppainen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Nina Åkerman, Onnentähti, Viihteen ja hyvinvoinnin viikonloppu
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Tulipunaruusut, Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 16 euroa
Veijarit, Hannu Mustonen, In The Mood & Suvi Karjula
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 13 euroa
Elina H Band
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 10 euroa
Jyrki Numminen, Sävel, Jyrki Nurminen
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--01:00
Hurma
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Pyrstötähti
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Rosalie, Veli Kuja-Halkola
Pohjolankadun sali (Joensuu)
11:00--13:45 tanssikurssi: bugg alkeisjatko,keskitaso, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
14:15--17:00 tanssikurssi: fusku alkeisjatko,keskitaso, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä su 10.3.2019