Sunnuntai 24.2.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Jussi Roponen
Hyvinkään järjestötalo
11:00--15:00 tanssikurssi: bachata perusteista alkae alkeet/alkeisjatko, 20€ jäsen/35€ ei jäsen, Matias Löyttyniemi, Hyvinkään Hymyhuulet ry
11:00--15:00 tanssikurssi: bachata alkeisjatko, 20e jäsen/ ei jäsen 35e, Matias Löyttyniemi, Hyvinkään Hymyhuulet ry
16:00--20:00 Roulette, Kauko Simonen, 12 euroa
Idänpään torppa (Hämeenlinna) 14:00--17:00, 10 euroa
Helmet
Iisalmen nuorisotalo 19:00--23:30, 10 euroa
Rytmiduo, Antti Kemppainen
Kalliohovi (Loimaa) 15:00--19:00, 15 euroa
Saana Sassali
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Nina Åkerman
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 14:00--17:30, 10 euroa
Janne Ikonen
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Tuuliviiri & Mervi Kari
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 euroa
Lumo & Reeta Saranpää
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: bugg selkeä perusopetus / alkeisjatko, h/12€, 2h/20€. Etuasiakashinta 1h/10€, 2h/18€, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Paloaukean koulu, Ylämylly (Liperi)
16:00--18:00 tanssikurssi: salsarueda, Liperin lavatanssijat ry
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: tango perusteet 1, 3/6/9e, kurssipassi, Jenna, Kestävät
Pyrkivä (Turku)
17:00--18:00 tanssikurssi: kizomba perusteista alkaen, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--18:30 tanssikurssi: lattarivaparit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: jenkat tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
10:00--12:30 tanssikurssi: englantilainen valssi, Kimmo Lasanen
13:00--15:30 tanssikurssi: fusku, Kimmo Lasanen
Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
17:00--18:50 tanssikurssi: kävelyjenkka, tango perusryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
19:00--20:50 tanssikurssi: rumba-bolero keskiryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:00--19:00 tanssikurssi: lavaswing, hidas valssi kuviopankki perus/keski/jatkotaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
15:00--17:15 tanssikurssi: salsa perusteet, perusteet/keskitaso, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
17:30--19:45 tanssikurssi: bachata keskitaso, keskitaso/haastava, haastava, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
11:00--14:00 tanssikurssi: wanha tango, rumba- bolero, lindy hop kaikki tasot, Juhani Tahvanainen, Tommi ja Pirjo Koivula, Jani Koivula ja Noora Mononen, Suomen Tanssikoulu
11:00--12:30 tanssikurssi: fusku keskitaso, 15,00, Antti-Ville Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: fusku jatko, 15,00, Antti-Ville Heikkilä
14:30--16:00 tanssikurssi: fusku jatko, 15,00, Antti-VIlle Heikkilä
15:00--18:00 tanssikurssi: tangovalssi, tangobolero, wanha tango, cha cha kaikki tasot, Juhani Tahvanainen, petteri Björkbom, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: polkka alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 25.2.2019