Edellinen tanssipäivä pe 22.2.2019

Lauantai 23.2.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 euroa
Veijarit & Mia Leivo & Benjamin Enroth
Alavieskan Viri
Helminauha
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Leif Lindeman & Amore, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Omega & Eija Kantola, Aava
Haaparannan kansantalo 15:00--19:00, 12 euroa
Sarmas
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Saana Sassali
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Rosalie, Juhamatti
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--00:30, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tommys
Ikaalisten kylpylä 12 euroa
Tanssiorkesteri Fernanda
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Jorma Kääriäinen & Yhden Tähden Orkesteri, Calibra
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 10 euroa
Teemu Harjukari
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 euroa
Roulette, Kauko Simonen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Kokkolan työväentalo 20:00--24:00, 13 euroa
Rannanpojat
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Taiga & Jarkko Honkanen, Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Eini, Boogie
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--01:30, 18 euroa
Hurma, Lemmenlautta
Limingan ns 20:00--00:30
Diesel & Markku Aro
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Savannah, Timo Kallio
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--24:00, 13 euroa
Vesa Formunen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Väliaikainen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Guesthouse Petra (Juuka) 5 euroa
Karaoke
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja) 20:30--01:00, 15 euroa
Mikko Mäkeläinen, Myrskylyhty
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tanssiorkesteri Kaiho
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 20:30--00:30
Markus Törmälä & FBI-beat
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Ässät
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 euroa
Souvarit, Jyrki Nurminen & Sävel
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Jarno Itkonen
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 13 euroa
Pataässä
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Suvi Karjula & In the Mood
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Quattro & Kalle Jussila, Nina Åkerman
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
11:00--14:00 tanssikurssi: bugg, valssi, hidasvalssi, carolina shag kaikki tasot, Kari ja Merja Filpus, Jimmy Järvekqvist ja Noora Mononen, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
11:00--12:30 tanssikurssi: fusku perusteet, 12,00, Anti-Ville Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: fusku perusteet, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
14:30--16:00 tanssikurssi: fusku keskitaso, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
15:00--18:00 tanssikurssi: hidas bugg, tango, hitaat, fusku kaikki tasot, Kari ja Merja Filpus, Jimmy Järvekqvist ja Noora Mononen, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
18:00--18:45 tanssikurssi: salsa perusteet, Antti-Ville
19:00--23:45 Sinitaivas, 17 euroa
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 14 euroa
Helmi-orkesteri, Aino Niemi, naistentanssit
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 14 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00, 16 euroa
Exodus, Dansdax
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Moonrise
Valtatie 2 (Harjavalta)
Taikakuu, Lumo & Reeta Saranpää
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Esa Puutio ja Esanssi
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Yötaivas, Maritza Parkkinen
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli)
10:00--15:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango saimaanrannan tango, alkeista jatkoon, la hinnat 15 e/jakso tai 45 e molemmat päivät (käteinen tai smartumsetelit), Nina Krook, Tanssikoulu Wanha Maestro
10:00--15:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango alkeista jatkotasoon, Nina Krook, Tanssikoulu Wanha Maestro
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
10:00--11:00 tanssikurssi: lattaritekniikka soolo, Kimmo Lasanen
11:15--13:30 tanssikurssi: cuban cha cha, Kimmo Lasanen
14:00--16:30 tanssikurssi: tango, Kimmo Lasanen

Seuraava tanssipäivä su 24.2.2019