Perjantai 22.2.2019

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Tuplawernet
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli)
18:00--20:00 tanssikurssi: wanha tango, argentiinalainen tango saimaanrannan talvitango: pe wanhaa tangoa, lauantaina argentiinalaista tangoa, 25 e (sis perjantain kurssin ja tanssilipun, lauantaina 15 e/jakso tai 45 e/molemmat päivät, Juhani Tahvanainen, Tytti Arima ja Nina Krook, Tanssikoulu Wanha Maestro
18:00--20:00 tanssikurssi: wanha tango 18-20, kts www.tanssikansa.fi, 25 e kurssi ja tanssilippu tai 45 e pe ja la, Juhani Tahvanainen, Nina Krook, Tanssikoulu Wanha Maestro
20:00--24:00 Kyösti Mäkimattila, 14 euroa
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Jaska Mäkynen & Nelostie
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 14 euroa
Fbi-beat
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 18 euroa
Sinitaivas
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Kuunhopea & Sari Koivikko
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Maria Tyyster & Arto Nuotio & Sunset, tangomarkkinoiden esikarsinta
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 19:00--23:30, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 14 euroa
Isto Hiltunen, Energia
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 20:00--01:00, 15 euroa
Yölintu, Flangers
Myllykosken seuratalo (Kouvola) 20:00--23:30, 14 euroa
Jarno Itkonen & Pientä unelmaa
Pyrkivä (Turku)
18:30--19:50 tanssikurssi: tango perusteet/keskitaso, sisältyy tanssilipun hintaan, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:00--23:30 Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja) 21:00--01:00, 15 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Radisson Blu Tähtitanssit (Oulu)
Leif Lindeman & Amore
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Jarkko Honkanen & Taiga
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 17 euroa
Suvi Karjula & In The Mood, KinoJake
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Jyrki Nurminen & Sävel
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 euroa
Veijarit, Benjamin Enroth
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:00, 16 euroa
Souvarit, Helmi-orkesteri
Toukola (Vihanti, Raahe) 19:00--22:00, 10 euroa
Pekka Roiko
Tuiskula (Nivala) 15 euroa
Hurma
Paloaukean koulu keltainen sali (Liperi)
19:00--20:30 tanssikurssi: lattaritekniikka teemaperjantai, Liperin lavatanssijat ry
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--21:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango, salsa, boogie woogie kaikki tasot, Pasi ja Maria Lauren, Tommi ja Pirjo Koivula, Jani koivula ja Noora monnen, Suomen Tanssikoulu
Vapari (Kaarina)
12:15--14:15 tanssikurssi: rumba bolero 60+ perusteet, 8/12 €, Pirjo Anttio, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä la 23.2.2019