Sunnuntai 17.2.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Haapaveden nuorisotalo 18:00--21:30, 10 euroa
Merja Juutinen
Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 10 euroa
Sirkka ja Velikullat
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Fernanda
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Riistaveden hanuristit
Kalliohovi (Loimaa) 15:00--19:00, 15 euroa
FBI-beat
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Hurma
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:09--21:30, 15 euroa
Jarno Kokko
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 15 euroa
Hannu Hautaniemi
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 13:00--17:00, 10 euroa
Jaska Mäkynen & Nelostie
Mäntsälän seurojentalo
Sävel & Jyrki Nurminen
Nousula (Silvola, Savonlinna)
Jussi Seppänen ja Dominou
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 14 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Väliaikainen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 14:00--17:30, 10 euroa
Esko Sartolahden yhtye
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
JP-viihde, pullakahvitarjoilu
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 12 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Väinölä (Voltti, Kauhava) 17:00--22:30, 12 euroa
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: hidas valssi alkeet / alkeisjatko, ETUASIAKASHIN TA kurssi-ilta 22€. ( 25€ ), SUSA MATSON, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--17:00 tanssikurssi: bugg alkeisjatko, keski, jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Palvelukeskus (Lappeenranta)
12:00--15:30 tanssikurssi: argentiinalaisia, mausteita tanssiin alkeisjatko, 30,00 €, Seppo Suomalainen ja Minna Turkia, TanssiQ
Pohjolankatu 29 (Joensuu)
13:00--15:00 tanssikurssi: valssia varioiden alkeisjatkosta eteenpäin, 15 e, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: bugg perusteet 3, 3/6/9e, kurssipassi, Sami ja Tanja, Kestävät
Pyrkivä (Turku)
17:00--18:00 tanssikurssi: kizomba perusteista alkaen, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--18:30 tanssikurssi: lattarivaparit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: bugg tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
17:00--18:50 tanssikurssi: humppa, kävelyjenkka perusryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
19:00--20:50 tanssikurssi: cha cha keskiryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:00--19:00 tanssikurssi: jive, salsa perus/keski/jatkotaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
15:00--17:15 tanssikurssi: tango perusteet, perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
17:30--19:45 tanssikurssi: suljetun otteen salaisuud keskitaso, keskitaso/haastava, haastava, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: rumba-bolero alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 18.2.2019