Sunnuntai 10.2.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Amorio, Kauko Simonen
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Iisalmen harmonikat, Tiina Karhu
Kalliohovi (Loimaa) 15:00--19:00, 15 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Taikakuu
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 15 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala, Taimo Löf
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 14 euroa
Veijarit & Benjamin Enroth
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Lasvel-tanssit, Kulkuripojat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 15 euroa
Koivu & Marita Taavitsainen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 14:00--17:30, 10 euroa
Jukka Korpela
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Salon VPK
Juha Vartiainen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Silverado
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
16:00--17:00 tanssikurssi: valssi, Sisältyy lipun hintaan
17:00--21:30 Onnentähti, Nina Åkerman, 13 euroa
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
14:30--16:00 tanssikurssi: foksi, variaatiot alkeisjatko, 10€ /kerta /jäsen tai 70€ /kausi /jäsen, Ulpu Jarva, Tanssin Ilo ry
16:15--17:45 tanssikurssi: foksi, variaatiot jatko, 10€ /kerta /jäsen tai 70€ /kausi /jäsen, Ulpu Jarva, Tanssin Ilo ry
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: jive alkeisjatko / jatko 1, Kurssi-ilta 25€. ETUASIAKASHINTA 22€, JUTTA HELENIUS, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Nummenkylän koulu (Lohja)
13:00--16:15 tanssikurssi: wanha tango alkeisjatko, 25, Eija Kormi, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Pirtti (Kangasala)
14:00--18:00 tanssikurssi: bugg alkeisjatko, keski, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Pohjolankatu 29 (Joensuu)
13:00--15:00 tanssikurssi: valssia varioiden alkeisjatkosta eteenpäin, 15 e, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: bugg perusteet 2, 3/6/9e, kurssipassi, Sami ja Tanja, Kestävät
Pyrkivä (Turku)
17:00--18:00 tanssikurssi: kizomba perusteista alkaen, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--18:30 tanssikurssi: lattarivaparit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: samba tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Ruotsalan Kylätalo (Kauhava)
15:00--16:30 tanssikurssi: foksi perusteet 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
16:45--18:00 tanssikurssi: fusku perusteet 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
17:00--18:50 tanssikurssi: tango, humppa perusryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
19:00--20:50 tanssikurssi: salsa keskiryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:00--19:00 tanssikurssi: cha cha, tangobolero perus/keski/jatkotaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
15:00--17:15 tanssikurssi: bugg perusteet, perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
17:30--19:45 tanssikurssi: bugg keskitaso, keskitaso/haastava, haastava, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: chacha alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 11.2.2019