Lauantai 9.2.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 euroa
Ässät
Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--04:00, 18 euroa
Teflon Brothers
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Finlanders, Onnenkerjäläiset
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Pepe Enroth
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Jackpot & Marko Maunuksela, Talisman
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu)
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Anne Mattila
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Mikko Mäkeläinen, Myrskylyhty
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Harri Nuutinen & Tanssin Taika
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Leif Lindeman & Amore
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 euroa
Tuuliviiri & Mervi Kari
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 13 euroa
Petri Hervanto
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Helmi-orkesteri & Ami Jaara & Matti Saarinen, Sävel & Jyrki Nurminen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Quattro & Kalle Jussila
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 17 euroa
Souvarit, Pelimies Seppo Ranta
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Markku Harjunpään orkesteri, Kauko Simonen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 euroa
Petri Forsmanin trio & Petri Forsman
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Fbi-beat
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Taikakuu, Tanssiorkesteri Kaiho
Guesthouse Petra (Juuka) 10 euroa
Isto Hiltunen
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja) 10 euroa
Juha Simola, Elina Ukkonen yhtyeineen
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 12 euroa
Raimo Laamanen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Onnentähti, Nina Åkerman
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 18 euroa
Yölintu
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Sinitaivas, Patajätkä
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
10:00--15:45 tanssikurssi: argentiinalainen tango, Timo Hakkarainen & Marjo Kiukaanniemi
20:00--24:00 Crystal, Juha Alvari, karaoke, 13 euroa
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Hannu Auvinen duo
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 16 euroa
Virve Rosti, Markku Aro & Diesel
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 euroa
Metsound
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 22:00--02:30, 20 euroa
Teleks, Tallukan lauantaibileet
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Taiga & Jarkko Honkanen
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: masurkka perusteet, 0, Timppa
19:00--23:45 Pekkaniskan Pojat, 17 euroa
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 13 euroa
Pekka Rinne
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 14 euroa
Helminauha, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00, 16 euroa
Charlies
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Tero Jokinen
Valtatie 2 (Harjavalta)
Lumo & Reeta Saranpää, Teuvo Oinas
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Väinölä (Voltti, Kauhava) 19:00--22:45, 15 euroa
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Käpylän ammattikoulu, Kullervonkatu 11 (Helsinki)
13:00--14:45 tanssikurssi: ruotsalaisen foksin peruskurssi, 15/10 euroa yksi osuus, 25/15 molemmat, Juha Turu, Helsingin tanssikurssit
15:15--17:00 tanssikurssi: ruotsalaisen foksin, 15/10 euroa yksi osuus, 25/15 molemmat, Juha Turu, Helsingin tanssikurssit
Roution koulu (Lohja)
13:00--16:15 tanssikurssi: tangobolero alkeisjatko, 30, Eija Kormi, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä)
10:00--16:00 tanssikurssi: foksi-valssit-hitaat, tekniikka-tulkinta keski-jatkotaso, 25/40e, Arto Petjala, Kestävät

Seuraava tanssipäivä su 10.2.2019