Sunnuntai 27.1.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Unelmavävyt
Hyvinkään järjestötalo
11:00--15:00 tanssikurssi: foksia fiilistellen alkeisjatko, 20€jäsen/35€ei jäsen, Bettina Karppinen, Hyvinkään Hymyhuulet ry
16:00--20:00 Seireenit, 12 euroa
Idänpään torppa (Hämeenlinna) 14:00--17:00, 10 euroa
Tuulikki Bergström & Heimo Mäntynen
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Eripojat
Kalliohovi (Loimaa) 15 euroa
Onnentähti, Nina Åkerman
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Sinitaivas
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 17 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 15 euroa
Veijarit, Benjamin Enroth
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Serena, Tuula Ekdahl
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 14 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Pesäkallio (Lahti)
Lasvel-tanssit, Pohjantuuli Tanssiyhtye & Pekka Vaattovaara
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 15 euroa
Channel Four
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 14:00--17:30, 10 euroa
Urho Hämäläinen
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Sunset & Arto Nuotio
Soinin yhteistalo 12 euroa
Kalevi Suntila & Jussi Roponen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Isännät & Essi Leppäkoski
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
11:00--17:30 tanssikurssi: bugg, rumba-bolero alkeet ja keskitaso, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: tango alkeisjatko / jatko 1 ja 2, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet 3, 3/6/9e, kurssipassi, Tuula ja Tuomo, Kestävät
Pyrkivä (Turku)
17:00--18:00 tanssikurssi: bachata perusteista alkaen, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--18:30 tanssikurssi: lattarivaparit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: cha cha tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Ruotsalan Kylätalo (Kauhava)
16:00--17:30 tanssikurssi: tanssin perusteet perusteet 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
17:00--18:50 tanssikurssi: foksi, valssi perusryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
19:00--20:50 tanssikurssi: fusku keskiryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:00--19:00 tanssikurssi: rumba-bolero, fusku kuviopankki perus/keski/jatkotaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
15:00--17:15 tanssikurssi: rumba bolero perusteet, perusteet/keskitaso, Hanna Ojanaho, Suomen Media & Action Oy
17:30--19:45 tanssikurssi: cha cha keskitaso, keskitaso/haastava, haastava, Hanna Ojanaho, Suomen Media & Action Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: hidas valssi alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 28.1.2019