Sunnuntai 20.1.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Esko Sartolahti
Haapaveden nuorisotalo 18:00--21:30, 10 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 10 euroa
Tonika duo
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Iisalmen nuorisotalo 19:00--23:30, 10 euroa
Astra
Kalliohovi (Loimaa) 15:00--19:00, 15 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Finlanders
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 14 euroa
Amore & Leif Lindeman
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 15 euroa
Norolan Pojat
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 14:00--17:30, 10 euroa
Gunnar Taipaleen yhtye
Ruskotalo
Onnentähti
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Pepe Enrothin trio
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Väinölä (Voltti, Kauhava) 17:00--20:30, 12 euroa
Maestrot & Jarkko Yli-Sikkilä
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
14:30--16:00 tanssikurssi: fusku alkeisjatko, 10€ /kerta /jäsen tai 70€ /kausi /jäsen, Marianne Krause, Tanssin Ilo ry
16:15--17:45 tanssikurssi: fusku jatko, 10€ /kerta /jäsen tai 70€ /kausi /jäsen, Marianne Krause, Tanssin Ilo ry
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: tango selkeä perusopetus / jatko 1, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Paloaukean koulu, ylämylly (Liperi)
16:00--18:00 tanssikurssi: salsarueda, Liperin lavatanssijat ry
Pohjolankatu 29 (Joensuu)
13:00--15:00 tanssikurssi: rytmileikittelyä foksiin kaikki tasot, 15 e, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet 2, 3/6/9e, kurssipassi, Tuula ja Tuomo, Kestävät
Pyrkivä (Turku)
17:00--18:00 tanssikurssi: bachata perusteista alkaen, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--18:30 tanssikurssi: lattarivaparit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: tango tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
17:00--18:50 tanssikurssi: kävelyhumppa, tango perusryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
19:00--20:50 tanssikurssi: tango keskiryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:00--19:00 tanssikurssi: tango, wanha tango perus/keski/jatkotaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
15:00--17:15 tanssikurssi: salsa perusteet, perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
17:30--19:45 tanssikurssi: fusku keskitaso, keskitaso/haastava, haastava, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
11:00--12:30 tanssikurssi: rumba bolero keskitaso, 15,00, Antti-Ville
12:45--14:15 tanssikurssi: rumba bolero jatko, 15,00, Antti-Ville
14:30--16:00 tanssikurssi: rumba bolero jatko, 15,00, Antti-Ville
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: jive alkeet, Liperin lavatanssijat ry
Äkäshotelli (Kolari)
10:30--13:15 tanssikurssi: bachata, cha cha, 35,00, Kimmo Lasanen, Menomono ry

Seuraava tanssipäivä ma 21.1.2019