Lauantai 12.1.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 euroa
Jarno Itkonen & Pientä unelmaa
Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
Mika Sihvolan orkesteri & Jarno Kokko
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Kyösti Mäkimattila, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Myrskytuuli & Jani Forsman, Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Lasihelmi
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Channel Four
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Diesel & Markku Aro
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Marko Maunuksela, Jukka Hallikainen & Jackpot
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 euroa
Wire & Ari Lavu
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30, 15 euroa
Finlanders
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Teemu Ahtonen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Hannu Hautaniemi
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--23:30, 15 euroa
Komiat
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
J. Eskelinen
Pesäkallio (Lahti)
Pekkaniskan Pojat
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 12 euroa
Teuvo Vuoti duo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Sokeripala & Niko Mäenpää
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 20:30--00:30, 15 euroa
Tommi Soidinmäki
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Harri Lahti
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Veijarit, Benjamin Enroth, Heidi Pakarinen
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Tero Jokinen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Seireenit
Tanhuhovi (Lohja)
19:00--01:00 Onnenkerjäläiset, 16 euroa
19:00--01:00 Lumo & Reeta Saranpää, 16 euroa
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: rumba perusteet, Timppa
19:00--23:45 Fernet & Tomi Markkola, 16 euroa
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 13 euroa
Jussi Roponen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Omega & Eija Kantola
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Ake Pääkkö
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Amore & Leif Lindeman, Sävel & Jyrki Nurminen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Atlas ja Timo Rautala
Väinölä (Voltti, Kauhava) 19:00--22:45, 15 euroa
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Pyrkivä (Turku)
11:00--15:30 tanssikurssi: cha cha perusteet, cha cha keskitaso, cha cha jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
10:00--15:45 tanssikurssi: argentiinalainen tango, Nina Krook
Viialan Työväentalo (Akaa)
10:00--18:00 tanssikurssi: hidas bugg ohjaajat, valmentajat yms, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä su 13.1.2019