Edellinen tanssipäivä pe 4.1.2019

Lauantai 5.1.2019

Alavieskan Viri
Sonetti & Ilkka Hakala
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Finlanders, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo
Rosette, Charles Plogman
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Kuunhopea & Sari Koivikko
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Rosalie, Juhamatti
Ikaalisten kylpylä
Ippe Mansikan orkesteri
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Helminauha
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho, Henkka ja Kulkurit
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
KinoJake
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Pirjo Tossavainen
Lempäälän manttaalitalo
Helmi-orkesteri
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Roulette, Virpi Piippo
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--23:30, 15 euroa
Tino Ahlgren
Ooperi (Kortela, Rauma)
Pertti Niemi & Odessa
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Raimo Laamanen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Marco Lundberg
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
The Steels, Marko Haapaniemi
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00
Euroset & Heimo Erkki Kettunen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Diesel & Markku Aro, J. Eskelinen
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 euroa
Kisällit-kvartetti
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 euroa
Jussi Roponen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Tanhuhovi (Lohja)
19:00--01:00 Weranta, 16 euroa
19:00--01:00 Mika Sihvolan orkesteri & Jarno Kokko, 16 euroa
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 15 euroa
Mia Leivo, Pequeno, Pekka Juntunen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Jarno Itkonen & Pientä unelmaa
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00, 16 euroa
Tommys
Valtatie 2 (Harjavalta)
Taikakuu, Hurma
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 14 euroa
Harri Lehtonen & Silver, Silver, Harri Lehtonen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Ässät
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 euroa
Hannu Hautaniemi
Alakylän Kyläareena (Kauhava)
11:00--13:15 tanssikurssi: tangobolero alkeet, Eija Kormi, Vaihtoaskel ry
13:45--16:00 tanssikurssi: wanha tango alkeisjatko/jatko, Eija Kormi, Vaihtoaskel ry

Seuraava tanssipäivä su 6.1.2019