Lauantai 5.1.2019

Alavieskan Viri
Sonetti & Ilkka Hakala
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Finlanders, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
FBI-beat, Janne Tulkki
Birknäs (Björkö, Parainen) 19:00--23:00, 10 euroa
Sulamith
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Kuunhopea & Sari Koivikko
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Rosalie & Juhamatti
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 12 euroa
Onnenkerjäläiset
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Helminauha
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho, Henkka ja Kulkurit
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Kellon ns (Oulu) 20:00--00:30, 12 euroa
Merja Juutinen
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Kolarin työväentalo
Mikset & Seija Keskitalo
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Laihian ylipään ns
Wähäkosket
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
KinoJake
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Pirjo Tossavainen
Lempäälän manttaalitalo
Helmi-orkesteri
Lempäälän ns 18:00--23:00, 15 euroa
Lempäälän pelimannit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Roulette, Virpi Piippo
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--23:30, 15 euroa
Tino Ahlgren
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--24:00, 15 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Raimo Laamanen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Marco Lundberg
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
The Steels, Marko Haapaniemi
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Euroset & Heimo Erkki Kettunen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Diesel & Markku Aro, J. Eskelinen
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 euroa
Kisällit-kvartetti
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 euroa
Jussi Roponen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Tanhuhovi (Lohja)
19:00--01:00 Weranta, 16 euroa
19:00--01:00 Mika Sihvolan orkesteri & Jarno Kokko, 16 euroa
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Timppa
19:00--23:45 Mia Leivo, Pequeno, Pekka Juntunen, 15 euroa
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Jarno Itkonen & Pientä unelmaa
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 13 euroa
Veijo Haavisto, Vesa Formunen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00, 16 euroa
Tommys
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Taikakuu, Hurma
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Harri Lehtonen & Silver, Silver, Harri Lehtonen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Ässät
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 euroa
Hannu Hautaniemi
Alakylän Kyläareena (Kauhava)
11:00--13:15 tanssikurssi: tangobolero alkeet, Eija Kormi, Vaihtoaskel ry
13:45--16:00 tanssikurssi: wanha tango alkeisjatko/jatko, Eija Kormi, Vaihtoaskel ry

Seuraava tanssipäivä su 6.1.2019