Edellinen tanssipäivä pe 7.12.2018

Lauantai 8.12.2018

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 14 euroa
Heidi Pakarinen
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Leif Lindeman & Amore, Reeta Saranpää & Lumo
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Matti & Teppo
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi) 20:00--00:30, 16 euroa
Janne Tulkki
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Maximus
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Neljä Ruusua
Ikaalisten kylpylä 15 euroa
Jarkko Honkanen
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 14 euroa
Susanna Heikki, Voimaorkesteri
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Nina Åkerman, Onnentähti
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Rainer Friman, Rainer Bollström & Graniitti
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Juhamatti & Rosalie
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--01:30, 10 euroa
Harri Nuutinen & Tanssin Taika
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 euroa
Afrikan tähti & Matti Ojala & Armi Tenkula
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Aki Samuli & Fantasia
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 18:00--22:00, 5 euroa
Karaoketanssit
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 16 euroa
Lemmenlautta
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30, 14 euroa
Onnenkerjäläiset & Aino Niemi
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 10 euroa
Virve Rosti
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Jussi Roponen
Limingan ns 16 euroa
Hurma
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Väliaikainen
Pesäkallio (Lahti)
Pekkaniskan Pojat
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja) 19:45--01:30, 12 euroa
Yötaivas
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Elina H Band
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Marita Taavitsainen & Koivu
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 16 euroa
Ellinoora Leikas
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi (Utajärvi) 21:00--01:30, 15 euroa
Rojal
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Jarno Itkonen & Pientä unelmaa
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Helmi-orkesteri
Hotelli Salpa (Luumäki)
Charles Plogman, Rosette
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 18 euroa
Oku Luukkainen, Chorale & DJ ICE-K
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Taatan tupa
Ippe Mansikan orkesteri
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas, Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:50, 17 euroa
Fernanda, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Petromax
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Lapponia & Jukka Lampela, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Finlanders
Valtatie 2 (Harjavalta)
Taikakuu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Corona, Jarkko Ylinen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Wähäkosket
Onnela, Härmänkylän nuorisoseura (Kauhava)
12:00--15:00 tanssikurssi: milongapolkka alkeista,edeten ryhmän mukaan, Samuli Ketola, Vaihtoaskel ry

Seuraava tanssipäivä su 9.12.2018