Lauantai 24.11.2018

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 euroa
Solistiyhtye Karelia & Marko Jolkkonen & Marko Tuovinen
Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Souvarit, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Charlies, Komiat
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Jarno Itkonen & Pientä unelmaa
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Steel, Marko Haapaniemi
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Maria Tyysteri & Maagiset Show
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi) 16 euroa
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Mikko Mäkeläinen
Ikaalisten kylpylä
Tanssiorkesteri Kaiho
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 14 euroa
Johanna Debreczeni, Amorio
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 19:00--23:30, 10 euroa
Sami Rosholm
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 12 euroa
Petromax
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--01:30, 16 euroa
Hurma, Vaiettu Salaisuus
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:30--23:30, 14 euroa
Norolan Pojat
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Pepe Willberg yhtyeineen, Petri Forsmanin yhtye
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 18 euroa
Aki Samuli & Fantasia
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 21:00--01:30
Tanssiorkesteri Polte
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 14 euroa
Vili Mustalampi
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30, 15 euroa
Sinitaivas, Energia & Teemu Roivainen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 5 euroa
Meiju Suvas
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna) 20:00--01:00, 16 euroa
Taikakuu
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 0:30--1:00
Rednex
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Savon harmonikkaklubi, Riistaveden hanuristit
Limingan ns 16 euroa
Jarno Kokko, Saana Sassali
Hotelli Malmikumpu (Outokumpu) 21:00--01:30, 15 euroa
A.Sahlman, Beaters
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Ippe Mansikan orkesteri
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Finlanders
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Aino Niemi, Helmi-orkesteri
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Horizone & Matti ja Teppo
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 euroa
Merja Juutinen
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja) 20:30--01:00, 15 euroa
Markku Aro & Diesel
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Tero Jokinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Aikakone
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Hannu Hautaniemi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Fernet & Tomi Markkola, Mia Leivo & Pequeno
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Flangers
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
EXmiehet, Saija Tuupanen
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 15 euroa
Rosette, Charles Plogman
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Harri Nuutinen & Tanssin Taika
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Sävel & Jyrki Nurminen
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--19:00 tanssikurssi: kävelyhumppa perusteet, Timppa
19:00--23:50 Helminauha, Onnentähti, Nina Åkerman, 17 euroa
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Esko Sartolahti
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 13 euroa
Vesa Formunen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Quattro & Kalle Jussila, In The Mood & Suvi Karjula
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Lumo & Reeta Saranpää
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Jalmar
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 euroa
Seireenit
Anttolahovi (Mikkeli)
11:00--17:15 tanssikurssi: bugg, salsa alkeet/alkeisjatko, jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Käpylän ammattikoulu, Kullervonkatu 11 (Helsinki)
12:00--13:30 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotason kurssi, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
13:45--15:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotason kurssi, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
15:45--17:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotason kurssi, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
Pyrkivä (Turku)
11:00--12:30 tanssikurssi: kävelyjenkka, hyppyjenkka, valjakkojenkka perusteet, Matti Mustajärvi, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: kävelyjenkka, hyppyjenkka, valjakkojenkka keskitalo, Matti Mustajärvi, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 25.11.2018