Lauantai 17.11.2018

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 14 euroa
Teuvo Oinas
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Tomi Markkola & Fernet, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
KinoJake, Amore & Leif Lindeman
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi) 20:00--00:30, 16 euroa
Maria Tyyster, Rodeo
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Elonkerjuu
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Markku Aro
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 13 euroa
Jaska Mäkynen & Nelostie
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 16 euroa
Vesa Haaja, Agents
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Finlanders, Luxus
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Tarja Lunnas & Rosso
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 12 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
10:00--16:15 tanssikurssi: suomalainen tango keski- ja jatkotaso 1-2 päivää, 45€ per päivä sis. lounaan ja kahvin, 152€ sis. kurssin, majoituksen, tanssilipun ja täysihoidon, Riitta ja Lare Pitkänen, Kartano Kievari
19:00--01:30 Saana Sassali, Jarno Kokko, 16 euroa
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 euroa
Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Ari Salo
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:30--23:30, 14 euroa
Roulette & Antti Huovila
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 12 euroa
Kake Randelin & Company
Lautsian lomakeskus (Lautsia, Hämeenlinna) 20:00--01:00
Sinitaivas
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 0:30--1:00
Stamina
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Kari Hirvonen, Jake Niska
Limingan ns 18 euroa
Souvarit
Monitoimitalo Lumo (Vantaa) 12 euroa
Kellariorkesteri
Hotelli Malmikumpu (Outokumpu) 5 euroa
Karaoketanssit, Jns.seudun kansalo. karaokekerholaiset
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Kyösti Mäkimattila, Heidi Pakarinen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
J.Eskelinen
Pesäkallio (Lahti)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Tanssiorkesteri Kaiho
Pohdin urheilutalo (Pyhäjärvi) 19:00--23:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja) 21:00--00:30, 15 euroa
Neljänsuora
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 21:00--00:30, 10 euroa
J.Manerus & Mantsuria
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Heikki Koskelo & Taivaankaari, Helminauha
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 12 euroa
Nelituuli & Timo Puurunen, karaoke
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Sami Rosholm
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 15 euroa
Öiset Kulkijat
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 euroa
Metsound
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 euroa
Seija Irmeli
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 13 euroa
Tukkijätkät, Arlas
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Onnentähti & Nina Åkerman, Etiketti & Antti Ahopelto
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: tango perusteet, Timppa
19:00--23:50 Fantasia & Aki Samuli, 16 euroa
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 13 euroa
Tytti Pelkonen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Omega & Eija Kantola, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00, 16 euroa
Dansdax, Maxells
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Taikakuu
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Katapultti
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Energia & Teemu Roivainen, Hurma
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala)
Sari Turpeinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Pepe Enroth
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Kimpisen koulu (Lappeenranta)
11:00--17:00 tanssikurssi: fusku, bugg, salsa alkeisjatko/jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Käpylän ammattikoulu, Kullervonkatu 11 (Helsinki)
13:00--15:00 tanssikurssi: musiikin tulkintaa, livemusalla höystettynä, teemana tango alkeisjatko - jatko, 20/15 euroa yksi osi, 35/25 euroa molemmat, Tiina Ranta ja Kaitsu Lehmus, Helsingin tanssikurssit
15:30--17:30 tanssikurssi: musiikin tulkintaa, livemusalla höystettynä, teemana fusku alkeisjatko - jatko, 20/15 euroa yksi osi, 35/25 euroa molemmat, Tiina Ranta ja Kaitsu Lehmus, Helsingin tanssikurssit
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: salsa alkeisjatko, Susa Matson, Lohjan lavatanssijat
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä)
10:00--16:00 tanssikurssi: bugg, rumba-bolero, lattari tekniikka keski-jatkotaso, tarkentuu, Bettina Karppinen, Kestävät

Seuraava tanssipäivä su 18.11.2018