Edellinen tanssipäivä pe 9.11.2018

Lauantai 10.11.2018

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Teemu Roivainen & Energia, Ippe Mansikka
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:00, 16 euroa
Onnentähti & Sari Hellsten
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Ässät
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu)
Vetonaula & Kari Hirvonen
Ikaalisten kylpylä 10 euroa
Tosimiehet
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Veijarit, Benjamin Enroth
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--01:30, 16 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Tanssiorkesteri Kaiho
Kellon ns (Oulu) 20:00--00:30, 15 euroa
Jarkko Honkanen
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 euroa
Rosette
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Tomi Markkola & Fernet
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus)
OnnenSävel
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 5 euroa
Tero Vaara
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Duo Kasino
Limingan ns
Taikakuu
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Jussi Roponen
Pesäkallio (Lahti)
Omega & Eija Kantola
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen)
Jarno Itkonen & Onnenkipinä
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Taivalkaari (Kirkonkylä, Taivalkoski) 21:00--00:30, 12 euroa
Arlas
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Fernanda, Royal Sound & Teijo Lindström
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:50, 17 euroa
Pekkaniskan Pojat
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Yötaivas
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 13 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Jarno Kokko, Saana Sassali, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
Souvarit
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Pyrstötähti
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Pohjolan yö
Pyrkivä (Turku)
11:00--12:30 tanssikurssi: tango mt keskitaso/jatko, Susa Matson, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: rumba bolero mt keskitaso/jatko, Susa Matson, Sekahaku
14:30--16:00 tanssikurssi: cha cha mt keskitaso/jatko, Susa Matson, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 11.11.2018