Edellinen tanssipäivä pe 2.11.2018

Lauantai 3.11.2018

Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho
Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--02:00, 18 euroa
Elonkerjuu, Kohderyhmä
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Royal Sound & Teijo Lindström
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ässät
Ikaalisten kylpylä 12 euroa
Kastanja
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Charles Plogman, Rosette
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Pekkaniskan Pojat, Jiri Tammilehto & Esperanza
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Hurma
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--01:30, 10 euroa
Fernanda
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Yötaivas
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Armottomat
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Kokkolan työväentalo 20:00--24:00, 13 euroa
Taimo Löfin yhtye
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30, 15 euroa
Quattro & Kalle Jussila, Etiketti & Antti Ahopelto
Lautsian lomakeskus (Lautsia, Hämeenlinna)
EXmiehet, Saija Tuupanen
Lempäälän manttaalitalo
Helmi-orkesteri
Limingan ns 18 euroa
Finlanders
Hotelli Malmikumpu (Outokumpu) 21:00--01:30, 15 euroa
Onnenkerjäläiset
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Mutkattomat, Eki Jantunen
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 euroa
Pohjolan yö
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
NeljänSuora, Onnentähti, Nina Åkerman
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Terhi Lehtoniemi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Helminauha
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 euroa
Tukkijätkät, Arlas
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja) 22:00--00:30, 15 euroa
Gebardi
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Teemu Harjukari, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 19:30--02:00, 18 euroa
Aki Samuli & Fantasia, KinoJake, Tara Vepsäläinen & Aava
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 euroa
Valentin, Afrikan tähti & Armi Tenkula
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00
Kuunhopea & Sari Koivikko
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 euroa
Sami Rosholm trio
Suomussalmen ns 20:00--00:30, 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Lumo & Reeta Saranpää
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Souvarit, Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:50, 17 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, Komiat
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
In The Mood & Suvi Karjula, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Leif Lindeman, Teemu Roivainen
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Ajan sävel, Jari Partanen
Valtatie 2 (Harjavalta)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Samppa Valo band
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Saturnus & Anu Keronen
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 18:00--22:30, 15 euroa
Norolan Pojat
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
11:00--17:00 tanssikurssi: bugg, salsa, nightclub tw alkeisjatko/jatko, nc2s alkeet, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
11:00--17:00 tanssikurssi: bugg, salsa, nightclub tw alkeisjatko/jatko, nc2s alkeet, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Lautsian Kartano (Hämeenlinna)
10:30--18:00 tanssikurssi: halloween tanssii -leiri perusteet, perusteet/keskitaso, keskitaso, Jussi Kaksonen, Kati Koivisto, Bettina Karppinen, Suomen Media & Action Oy
Lundintalo, Aleksanterinkatu 11 (Porvoo)
11:00--14:00 tanssikurssi: bachata perustaso/alkeisjatko, 25e per osallistuja, parit 40e, Roly González, BailaMas

Seuraava tanssipäivä su 4.11.2018