Lauantai 27.10.2018

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 euroa
Hannu Hautaniemi
Aronkeidas (Kauhajoki)
14:00--18:20 tanssikurssi: wanha tango alkeisjatko, jatko, jatkuu su, 45 sis t.lipun ja su jatkon, Eija Kormi, Espoon Lavatanssijat ry
19:30--02:00 Saija Tuupanen & eXmiehet, Timo Kallio duo, 18 euroa
Auran nuortentalo
Tanssiorkesteri Kaiho
Evijärven alapään ns 15 euroa
Tanssiorkesteri Luxus
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Graniitti & Rainer Bollström
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu)
Valentin & Afrikan tähti
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Essex Beat
Ikaalisten kylpylä 29 euroa
Neljänsuora, Jenni Vartiainen, Jimmy Cola
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Jämsä Paviljonki
Norolan Pojat
Järvenpään seuratalo 18:00--22:00, 10 euroa
Raimo Turtiainen ja Pojat, Raimo Turtiainen
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 19:00--23:30, 10 euroa
Kylärengit
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Leif Lindeman & Amore
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--01:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kellon ns (Oulu) 20:00--00:30, 15 euroa
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 euroa
Risto Nevala
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Markku Aro & Diesel
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 0 euroa
Ensti Solo Band
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Pentti Kuparinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 13 euroa
Jarno Itkonen, Tommi Soidinmäki
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30, 14 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 5 euroa
Tero Vaara
Lautsian lomakeskus (Lautsia, Hämeenlinna) 20:00--01:00
Hurma
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 20:00--01:00, 20 euroa
Jussi Raittinen, Veeti Kallio, Maarit Hurmerinta & Sami Hurmerinta
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Harri Nuutinen
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Tosimiehet, Virpi Piippo
Limingan ns 16 euroa
Rosette, Charles Plogman
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Eki Jantunen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Souvarit
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Esko Sartolahden yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Reeta Saranpää & Lumo
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 22 euroa
Apulanta
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 18 euroa
Finlanders, Teemu Roivainen & Energia
Savelan ns (Ylivieska) 19:00--22:00, 10 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
Taikakuu
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 16 euroa
Frederik
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 10 euroa
Oi Niitä Aikoja -konsertti 25€, J. Eskelinen, Laila ja Olavi -kilpailu finaali
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
FBI-beat, Komiat
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: boogie perusteet, Swing Team Simo
19:00--23:50 Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, 17 euroa
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 13 euroa
Taina Laihon yhtye
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Quattro & Kalle Jussila, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Horizone & Matti ja Teppo
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Duo Kasino
Valtatie 2 (Harjavalta)
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Mika Sihvolan orkesteri & Saana Sassali, Jarno Kokko
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Elina Ukkonen & Juha Simola
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Ässät
Novidan liikuntasali (Uusikaupunki)
11:00--12:30 tanssikurssi: bugg perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: bugg keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
14:30--16:00 tanssikurssi: bugg jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
11:00--17:00 tanssikurssi: fusku, bugg, nightclub two alkeisjatko/jatko, alkeet, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Roution koulu (Lohja)
13:15--16:30 tanssikurssi: hidas valssi alkeisjatko, 20, Kimmo Luukkonen, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry

Seuraava tanssipäivä su 28.10.2018