Edellinen tanssipäivä pe 26.10.2018

Lauantai 27.10.2018

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 euroa
Hannu Hautaniemi
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet, Timo Kallio duo
Auran nuortentalo
Tanssiorkesteri Kaiho
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Graniitti & Rainer Bollström
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu)
Valentin & Afrikan tähti
Ikaalisten kylpylä 29 euroa
Neljänsuora, Jenni Vartiainen, Jimmy Cola
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 19:00--23:30, 10 euroa
Kylärengit
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Leif Lindeman & Amore
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--01:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kellon ns (Oulu) 20:00--00:30, 15 euroa
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Markku Aro & Diesel
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Pentti Kuparinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 13 euroa
Jarno Itkonen, Tommi Soidinmäki
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30, 14 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 5 euroa
Tero Vaara
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Harri Nuutinen
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Tosimiehet, Virpi Piippo
Limingan ns
Rosette, Charles Plogman
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Eki Jantunen
Pesäkallio (Lahti)
Souvarit
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Esko Sartolahden yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Reeta Saranpää & Lumo
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 22 euroa
Apulanta
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 euroa
Finlanders, N.Y.T. & Pasi Kivimäki
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Oi Niitä Aikoja -konsertti, J. Eskelinen, Seireenit
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
FBI-beat, Komiat
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:50, 17 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 13 euroa
Taina Laihon yhtye
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Quattro & Kalle Jussila, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Horizone & Matti ja Teppo
Valoharju (Kuopio)
Duo Kasino
Valtatie 2 (Harjavalta)
Mika Sihvolan orkesteri & Saana Sassali, Jarno Kokko
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Elina Ukkonen & Juha Simola
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Ässät
Novidan liikuntasali (Uusikaupunki)
11:00--12:30 tanssikurssi: bugg perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: bugg keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
14:30--16:00 tanssikurssi: bugg jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 28.10.2018